Reprezentacja Polski, Polska - Chile

i

Autor: Cyfrasport Reprezentacja Polski, Polska - Chile

Ważny gest

Minuta ciszy przed meczem Polska - Chile. Uczczono pamięć ofiar tragedii w Przewodowie

2022-11-16 18:24

Reprezentacja Polski w środę, 16 listopada zmierzyła się z Chile w ostatnim meczu przed mistrzostwami świata. Przed tym starciem głównym tematem w polskich mediach były jednak wydarzenia dalekie od sportu. W wyniku nieszczęśliwego wypadku związanego z działaniami wojennymi w Ukrainie zginęło dwóch obywateli Polski. Piłkarze obu drużyn i kibice zebrani na stadionie Legii uczcili ich pamięć minutą ciszy.

Do niezwykle niepokojącego i zaraz tragicznego wydarzenia doszło popołudniu 15 listopada. W suszarni zboża w Przewodowie w powiecie hrubieszowskim doszło do eksplozji, w wyniku której śmierć poniosły dwie osoby. Z aktualnych informacji wynika, że była to rakieta ukraińskiego systemu przeciwlotniczego, która próbowała przechwycić rosyjską rakietę wycelowaną w terytorium naszego sąsiada. Niestety, w wyniku błędu ukraiński pocisk spadł na nasze terytorium. Przed meczem Polska – Chile nie zapomniano o tym wydarzeniu.

Polacy i Chilijczycy uczcili pamięć ofiar wybuchu w Przewodowie

Spotkanie reprezentacji Polski z Chile będzie ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami świata. Czesław Michniewicz dał odpocząć kilku gwiazdom i na boisku nie widzieliśmy m.in. Roberta Lewandowskiego i Piotra Zielińskiego. Przed pierwszym gwizdkiem piłkarze obu drużyn ustawiły się na obrzeżu koła środkowego i minutą ciszy uczcili pamięć ofiar, które zginęły w Przewodowie, a kibice nagrodzili ten gest gromkimi brawami.

Alina Makarczuk: "Żadne rakiety nigdy by nie zbłądziły, gdyby Rosja nie napadła Ukrainy" [Raport Złotorowicza]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze