Reprezentacja Polski

i

Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski

Nowe informacje ws. barażowego meczu o mundial. Ważny głos z PZPN

2022-03-02 17:12

Czy reprezentacja Polski automatycznie awansowała do finału barażu wskutek zawieszenia Rosji? Nikt nie dał takiej gwarancji. W kalendarzu FIFA data 24 marca wciąż oznaczona jest znakiem zapytania. – Zaakceptujemy każdą decyzję FIFA. O odwołanie meczu z Rosją nie walczyliśmy po to, by wejść na mundial kuchennymi drzwiami – przekonuje Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN i Team Menager kadry.

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) oraz europejska (UEFA) - w reakcji na rosyjską napaść na Ukrainę - zawiesiły w poniedziałek reprezentację Rosji i kluby z tego kraju we wszystkich rozgrywkach pod ich egidą.

Na pewno odbędzie się mecz Szwecja–Czechy, drugi półfinał „polskiej” ścieżki barażowej. Walkowera „Biało-Czerwonym” (jeszcze?) nie przyznano. – Zaakceptujemy każdą decyzję FIFA. O odwołanie meczu z Rosją nie walczyliśmy po to, by wejść na mundial kuchennymi drzwiami. Czy zagramy z kimś innym? To decyzja FIFA – mówi „Super Expressowi” Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN.

Duże problemy Stanisława Czerczesowa! Piłkarz chce wyrzucenia Rosjanina z klubu, nie chce z nim pracować

Mistrz judo Paweł Nastula niszczy zdjęcie z kolacji z Putinem

Chętna na grę z Polakami byłaby Słowacja, która w grupie eliminacyjnej uplasowała się z Rosjanami. Następni w kolejce mogliby być Węgrzy – najlepsi w Lidze Narodów spośród drużyn, które nie awansowały na MŚ. – Selekcjoner Czesław Michniewicz nie może wiedzieć, na jakim przeciwniku się skupić, więc skupia się na swoich piłkarzach. My tu nic nie planujemy, to jest turniej FIFA i organizowany przez FIFA – dodał Kwiatkowski.

Kolega Putina sprzeda Chelsea? Media nie mają wątpliwości, Abramowicz usuwa się z piłki nożnej

Sonda
Czy polscy sportowcy powinni porzucić swoje rosyjskie kluby?
Najnowsze