Paulo Sousa na meczu Pucharu Polski z KOCYKIEM i HERBATKĄ. Ale musiał się wymarznąć! [ZDJĘCIE]

2021-03-02 22:29 md
Paulo Sousa
Autor: CyfraSport Paulo Sousa

Trener Paulo Sousa przyleciał do Polski, gdzie już wkrótce rozpocznie swoje pierwsze zgrupowanie w roli selekcjonera "Biało-czerwonych". Tymczasem Portugalczyk postanowił wybrać się na starcie krajowego pucharu, w którym Lech Poznań podjął Raków Częstochowa. I od razu mógł się przekonać, że nasza aura jest zdecydowanie inna niż ta na Półwyspie Iberyjskim!

Sousa nie ma zbytnio czasu, aby poznać polski zespół. Już w marcu bowiem poprowadzi go w aż trzech niezwykle istotnych starciach kwalifikacji do mundialu w Katarze. A kolejne zgrupowanie, po zakończeniu klubowego sezonu 2020/2021, będzie stanowiło już bezpośrednie przygotowania do startu w mistrzostwach Europy. Nic zatem dziwnego, że selekcjoner nie chce tracić ani chwili, tylko pracuje nad posiadaniem jak najlepszego obrazu sytuacji.

Prezydent Andrzej Duda oddał hołd Kazimierzowi Górskiemu - ZDJĘCIA

We wtorkowy wieczór szkoleniowiec pojawił się na stadionie w Poznaniu, gdzie w ćwierćfinale Pucharu Polski tamtejszy Lech uległ Rakowowi Częstochowa 0:2. Portugalczyk oglądał zawodników w temperaturze dość niskiej, choć jak na zimową Polskę jednak łagodnej - były cztery stopnie na plusie. Mimo to Sousa zdecydował się otulić ciepłym kocem, a ręku dzierżył gorącą herbatkę. Co innego taka pogoda dla Polaka, co innego dla Portugalczyka!

Paulo Sousa
Autor: CyfraSport Paulo Sousa

Sam pojedynek bez wątpienia nie należał do szczególnie interesujących. Bardzo wątpliwe, że Paulo Sousa zapamięta z tego widowiska cokolwiek ekstra, co przydałoby mu się w pracy selekcjonera reprezentacji Polski. Ale kto wie, kto wie... Pierwsze powołania już niedługo.

Grób Kazimierza Górskiego
Najnowsze