Polska - Wybrzeże Kości Słoniowej, wynik 3:1. Sukces biało-czerwonych w Poznaniu

2010-11-18 0:11

Polska pokonała Wybrzeże Kości Słoniowej 3:1. Bohaterem meczu był napastnik Borussii Dortmund - Robert Lewandowski (22 l.), który strzelił dwie bramki. Tym samym podopiecznym trenera Smudy wreszcie udało się przełamać serię meczów bez zwycięstwa.

Już w 1. minucie groźną akcje przeprowadził Jakub Błaszczykowski (25 l.). Ale jego strzał w ostatniej chwili udało się zblokować obrońcy gości.

Na pierwszą bramkę podopiecznych Franciszka Smudy (62 l.), czekaliśmy do 19. min. Kiedy podanie Matuszczyka, w sytuacji sam na sam wykorzystał Robert Lewandowski.

I gdy wydawało się, że Polacy zejdą na przerwę z prowadzaniem, goście wyrównali. Piłki nie potrafili wybić Wojtkowiak z Jodłowcem i ta spadła po nogi Gervinho, który nie miał najmniejszych kłopotów z pokonaniem Fabiańskiego.

Przeczytaj koniecznie: Tomasz Adamek utrzymał prowadzenie w rankingu

W 65 min. Polacy odzyskali prowadzenie. Obraniak wykonywał rzut wolny z narożnika boiska, zamiast dośrodkować strzelił na bramkę było 2:1!

Decydujący cios Polacy zadali w 80 min. Swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Lewandowski i tym samym przypieczętował wynik na 3:1.

Polska - Wybrzeże Kości Słoniowej 3:1 (1:1)