Kacper Przybyłko, napastnik Philadelphia Union

i

Autor: PHILADELPHIA UNION Kacper Przybyłko, napastnik Philadelphia Union

Polski napastnik bohaterem Ligi Mistrzów! Zdobędzie trofeum? [WIDEO]

2021-05-05 10:05

Manchester City pokonał wczoraj Paris Saint-Germain w rewanżowym starciu półfinałowym Ligi Mistrzów i awansował do wielkiego finału. Kilka godzin później na boisko wybiegli jednak także piłkarze za Atlantykiem. Minionej nocy rozegrano dwa mecze fazy ćwierćfinałowej Ligi Mistrzów CONCACAF, a niekwestionowanym bohaterem okazał się Kacper Przybyłko! Philadelphia Union, w której na co dzień występuje polski napastnik wywalczyła awans do półfinału, a 28-latek dołożył do swojego dorobku kolejne trafienie.

Dla Kacpra Przybyłko transfer do Stanów Zjednoczonych był prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Urodzony w Bielefeldzie i posiadający także niemieckie obywatelstwo polski napastnik aż do 25. roku życia występował jedynie w niemieckich klubach. W lipcu 2018 roku wygasł jednak jego kontrakt z 1. FC Kaiserslautern, a oferty z innych klubów nie nadchodziły. Dopiero we wrześniu pojawiło się zainteresowanie Philadelphii Union z amerykańskiej MLS. Przybyłko przeniósł się zatem do Stanów i z pewnością nie żałuje. 28-letni obecnie piłkarz stał się niezwykle ważnym ogniwem zespołu z Filadelfii. I co równie ważne, za zaufanie odpłaca się wieloma bramkami.

Dr Paweł Grzesiowski: Szczepionka da sportowcom ZASTRZYK energii | Futbologia

Strzela aż miło

Polski napastnik znakomicie wszedł w sezon 2021, w 7 meczach zdobywając 5 bramek i notując 2 asysty. Wszystkie trafienia 28-latka miały miejsce w Lidze Mistrzów CONCACAF. Od 2018 roku formuła rozgrywek zakłada udział 16 najlepszych drużyn kontynentu, które rywalizują ze sobą w systemie pucharowym. W 1/8 finału drużyna Przybyłki wyeliminowała kostarykańskie Deportivo Saprissa, a Polak dwukrotnie trafiał do siatki (po razie w każdym ze spotkań).

Sonda
Czy Kacper Przybyłko zasługuje na powołanie do reprezentacji Polski?

Bohater ćwierćfinałów

W ćwierćfinale Philadelphię Union czekało już jednak poważniejsze wyzwanie. Rywalem był bowiem inny klub z amerykańskiej MLS – Atlanta United. Zespół z Filadelfii pewnie triumfował jednak w meczu wyjazdowym (3:0, dwa gole Przybyłko) i do rewanżu przystępował niemal pewny awansu. Sensacji nie było, mecz zakończył się remisem 1:1, dzięki czemu do kolejnej rundy awansowali gospodarze. Gola dla Union zdobył naturalnie polski napastnik, który w 88. minucie ustalił rezultat spotkania.

Gol przeciwko Atlancie United był już piątym zdobytym przez Przybyłko w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów CONCACAF. 28-latek jest liderem klasyfikacji strzelców tych rozgrywek i wygląda na to, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Polakowi udało się także dokonać nie lada wyczynu. Został bowiem dopiero drugim piłkarzem w historii Ligi Mistrzów CONCACAF, który strzelał gole w czterech kolejnych meczach. W najbliższym czasie jego drużyna pozna półfinałowego rywala. Bez względu na to kogo wylosuje – z napastnikiem w tak wyśmienitej formie faworytem będzie zespół z Filadelfii.

Najnowsze