Nuno Gomes

i

Autor: Cyfrasport Nuno Gomes

Portugalczyk komentuje

Tak Nuno Gomes postrzega Fernando Santosa. Mówi, co łączy selekcjonera Polaków z Robertem Lewandowskim

2023-02-02 20:56

Fernando Santos został nowym selekcjoner reprezentacji Polski. Doświadczony szkoleniowiec to ceniony fachowiec. Notował sukcesy prowadząc kadrę Grecji i Portugalii, z którą był mistrzem Europy w 2016 roku. Były napastnik portugalskiej reprezentacji Nuno Gomes tak postrzega rodaka. Wyznał, co łączy go z Robertem Lewandowskim.

Wszystkich traktuje tak samo

- Myślę, że reprezentacja Polski może być ciekawym wyzwaniem dla tego szkoleniowca - powiedział Nuno Gomes w rozmowie z "Super Expressem". - Od wielu lat prowadził on drużyny narodowe, najpierw grecką, później także portugalską. Z tą drugą osiągnął spore sukcesy. Wcześniej prowadził największe kluby w Portugalii. Dlatego doświadczenie jest jego olbrzymim atutem. Poza tym jako szkoleniowiec zawsze na pierwszym miejscu stawia drużynę oraz samych zawodników. W jego notesie nie ma piłkarzy gorszych i lepszych. Wszystkich traktuje tak samo - podkreślił słynny piłkarz.

Łączy ich chęć wygrywania

Były napastnik reprezentacji Portugalii zwrócił uwagę na to, co w jego opinii łączy Fernando Santosa i Roberta Lewandowskiego. - Bez cienia wątpliwości Lewandowski jest bardzo ważną postacią nie tylko dla reprezentacji Polski, ale całego światowego futbolu - zaznaczył. - Jako były napastnik mogę tylko zdradzić, że jestem pod wrażeniem zarówno gry, jak i osiągnięć napastnika Barcelony. Myślę, że przy Santosie Lewandowski może jeszcze coś osiągnąć z drużyną narodową. Obu łączy jedno, chęć ciągłego wygrywania, taka żądza odnoszenia zwycięstw. Dlatego wierzę w to, że ożywi polską kadrę - stwierdził Nuno Gomes w rozmowie z naszym portalem.

Sonda
Czy Fernando Santos to dobry wybór na selekcjonera reprezentacji Polski?
Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski
Adwokaci Cezarego Kucharskiego o procesie z Robertem Lewandowskim
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze