Zbigniew Boniek

i

Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek

Tak ostrych słów Zbigniewa Bońka nie było dawno. Mówi o szpitalu psychiatrycznym, możliwa wielka burza

2021-10-05 11:17

Każda dyscyplina sportowa dąży do tego, aby przyciągać jeszcze większą liczbę kibiców. Również najważniejsze osoby w futbolu zastanawiają się, co zrobić, aby fanów było jeszcze więcej. Dużo mówi się ostatnio o możliwości organizacji mistrzostw świata co dwa lata. Zdecydowanym przeciwnikiem tego rozwiązania jest Zbigniew Boniek, który ostro zaatakował zwolenników tego planu.

Choć futbol należy do grona najpopularniejszych dyscyplin na świecie, wciąż szuka się rozwiązań, które mogłyby zachęcić jeszcze większe grono osób do regularnego śledzenia rozgrywek piłkarskich. Rzecz jasna wiązałoby się to z jeszcze większymi przychodami, co również jest jednym z celów światowych federacji. Pomysłem, który budzi spore kontrowersje jest możliwość organizacji mistrzostw świata co dwa lata.

Zbigniew Boniek grzmi. Tak ostrych słów nie było dawno

Mundial obecnie odbywa się co cztery lata i wydaje się to optymalnym odstępem między turniejami. Zwłaszcza, że "w połowie" rozgrywane są mistrzostwa Europy, czy inne imprezy kontynentalne. Wprowadzenie w życie pomysłu związanego z mistrzostwami świata bardzo mocno zaburzyłoby światowy kalendarz rozgrywek.

Na ten problem uwagę zwraca Zbigniew Boniek z rozmowie z włoskimi mediami. Były prezes PZPN ostro wypowiedział się o tym pomyśle. - Skąd to się bierze? To pomysł ludzi ze szpitala psychiatrycznego. Jeżeli to zrobimy, nie będzie miejsca na inne zawody. Nie będzie też można robić kwalifikacji, a drużyny narodowe trzeba będzie rozwiązać - powiedział Boniek w rozmowie z ilnapolista.it.

Weź udział w naszym quizie i spróbuj rozwiązać polskie gwiazdy sportu po tych zdjęciach!

QUIZ. Rozpoznasz polskie gwiazdy sportu bez twarzy?

Pytanie 1 z 10
Kim jest ten sportowiec?
QUIZ: Kim jest ten sportowiec?

Mocna wypowiedź Bońka. Ostro przejechał się po tych pomysłach

Boniek sprzeciwił się również SuperLidze, o której swego czasu było bardzo głośno. - Chcą stworzyć Super Ligę, aby zarządzać pieniędzmi między sobą, a nie się nimi dzielić - uważa. - Dzisiejsza Liga Mistrzów ma takie same lub większe pieniądze, ale trzeba je podzielić między całe piłkarskie środowisko - powiedział wiceprezydent UEFA. Po takich słowach Bońka burza wokół tych tematów znów może rozpętać się na nowo.

Zbigniew Boniek radzi nowemu prezesowi PZPN
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze