Te szkraby ruszają na Walię

i

Autor: Archiwum prywatne

Tak reprezentanci Polski wygladali w dzieciństwie. Archiwalne zdjęcia, prawdziwy rarytas!

2022-06-01 5:29

Reprezentanci Polski w Dniu Dziecka zmierzą się z Walią na inaugurację Ligi Narodów. Dziś to gwiazdy piłki, ale i oni, jak każdy, byli też beztroskimi dziećmi, które dopiero zaczynały się rozkochiwać w futbolu. Dziś na murawie we Wrocławiu z pewnością Dnia Dziecka nie będzie, zobaczymy za to twardą walkę o zwycięstwo. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Robert Lewandowski wychowywał się w podwarszawskim Lesznie, a po boisku biegał wraz z przyjacielem ze szkolnej ławy Tomaszem Zawiślakiem (dziś panowie są współpracownikami). „Lewy” próbował różnych sportów, m.in. boksu. Kamil Glik, Ślązak z Jastrzębia, uwielbiał jeździć na rowerze, ale postawił na piłkę. Grzegorz Krychowiak z nadmorskiego Mrzeżyna mnóstwo czasu spędzał na plaży, a Kamil Grosicki od najmłodszych lat żonglował piłką. I to właśnie futbolówka łączyła naszych kadrowiczów, którzy od najmłodszych lat ją kopali. Dziś robią to za wielkie pieniądze, a oklaskują ich miliony kibiców.

Tomaszewski masakruje Lewandowskiego: To on jest winny!

- Wynik jest oczywiście najważniejszy, bo zawsze w reprezentacji się o niego gra. Styl – jak najbardziej. Ale musimy zrobić też użytek z tych powołanych zawodników. Zdaję sobie sprawę, że będą też tacy, którzy nie zagrają ani minuty, ale będą przez dwa tygodnie z tą reprezentacją. Wytłumaczyłem im, że są zaproszeni na zgrupowanie, ale z graniem może być problem, musicie być na to przygotowani. Chcemy utrzymać się w grupie, bo spadek potem wiąże się z problemami, m.in. jeśli chodzi o rozstawienie przy kolejnych eliminacjach. Mamy świadomość, że gramy z zespołami z pierwszej dziesiątki rankingu światowego. Grupa jest piekielnie mocna, ale cieszymy się, bo jeśli mamy dobrze przygotować się do mistrzostw świata, to takie mecze są idealne - powiedział o meczach Ligi Narodów trener Czesław Michniewicz.

Sonda
Gdzie będzie grał Robert Lewandowski w przyszłym sezonie?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze