Robert Lewandowski, Bayern Monachium

i

Autor: AP Robert Lewandowski

Te liczby szokują. Robert Lewandowski jest wart pół miliarda mniej niż Kylian Mbappe?!

2021-05-11 19:37

Kylian Mbappe z PSG jest najdroższym piłkarzem świata, jeśli chodzi o rynkową wartość. Największy skok w zestawieniu wykonał drugi w tej klasyfikacji Erling Haaland z Borussii Dotrmund, a as Bayernu i reprezentacji Polski Robert Lewandowski jest na liście krezusów zaskakująco nisko – takie są wnioski po opublikowaniu nowego zestawienia przez firmę badawczą KPMG Football Benchmark. Pokazuje ona na swoim portalu narzędzie o nazwie „Player Valuation”, czyli zestawienie piłkarzy pod kątem wartości.

KPMG Football Benchmark to interaktywna platforma zapewniająca dogłębne zrozumienie i analizę biznesu piłkarskiego. Przekazuje dane od wyników biznesowych klubów piłkarskich po szacowanie wartości rynkowych zawodników. Wyniki publikuje w czytelnych tabelach z podaniem konkretnych wartości. Ostatnie, uaktualnione zestawienie powstało pod koniec sezonu zarówno w poszczególnych ligach krajowych jak i na finiszu europejskich rozgrywek pucharowych. Na pierwszym miejscu bez zmian – okupuje je francuski gwiazdor PSG Kylian Mbappe. Zdaniem wyceniających, jego rynkowa wartość wynosi 189 mln euro (860 mln złotych). Na drugie miejsce wskoczył, przeskakując w stosunku do lutowej wyceny aż o 9 pozycji, Erling Haaland, rewelacja z Dortmundu, którą chciały mieć u siebie najlepsze kluby świata. Norweg ma wartość 130,8 mln euro (594 mln zł). Trzecie miejsce należy do Harry’ego Kane’a z Tottenhamu – 127,3 mln euro (578 mln zł) i spadek o jedną lokatę.

Jan Tomaszewski martwi się o Lewandowskiego

Lewandowski jest wyceniany tak nisko?

Nas oczywiście najbardziej interesuje w tym zestawieniu pozycja Roberta Lewandowskiego. Najlepszy piłkarz świata minionego roku, maszyna do strzelania goli w Bundeslidze, wylądował na miejscu… 40! Jego wartość rynkową KPMG Football Benchmark szacuje na 72,8 mln euro (330 mln zł).

Wartość Roberta Lewandowskiego

To, że młodsi gracze, bardziej perspektywiczni od Polaka, przewodzą w tabeli, nie jest zaskoczeniem, ale fakt, że wycena lidera, Mbappego, od „Lewego” różni się tak znacząco – już tak. Francuz ma być bowiem wart o ponad pół miliarda złotych więcej od Roberta. Każdy może sobie podpowiedzieć czy wkład tych piłkarzy w grę swoich zespołów i ich osiągnięcia usprawiedliwiają takie gigantyczne dysproporcje. Widocznie rynek piłkarski rządzi się innymi prawami. Kibice Roberta wiedzą jednak swoje!

Sonda
Czy Robert Lewandowski to najlepszy piłkarz świata?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze