Krzysztof Piątek, Mateusz Wieteska, Piotr Zieliński, Jan Bednarek, Tomasz Kędziora, Kamil Grosicki, Przemysław Płacheta, Mateusz Klich

i

Autor: Cyfrasport Krzysztof Piątek, Mateusz Wieteska, Piotr Zieliński, Jan Bednarek, Tomasz Kędziora, Kamil Grosicki, Przemysław Płacheta, Mateusz Klich

Santos sięgnie jeszcze po niego?

Tego piłkarza brakuje w reprezentacji? Były kadrowicz mówi, że przydałby się w drużynie narodowej, ma rację?

2023-03-24 16:23

Za kilka godzin reprezentacja Polski rozegra pierwszy mecz w eliminacjach EURO 2024. W Pradze naszym rywalem będą Czesi. Jak spiszą się wybrańcy Fernando Santosa? Portugalczyk zaskoczył pierwszymi nominacjami. W kadrze zabrakło miejsca dla liderów: Grzegorza Krychowiaka i Kamila Grosickiego. Były kadrowicz Jerzy Dudek w rozmowie z naszym portalem zabrał głos w sprawie "Grosika". Ciekawe, czy portugalski selekcjoner jeszcze sięgnie po tych zawodników.

Santos zrobił pierwszy krok

Powołania Portugalczyka spotkały się z pozytywną reakcją kibciów. - Jest w nich pewien powiew świeżości - ocenił Jerzy Dudek w niedawnej rozmowie na naszych Łamach. - Świadczy o tym na przykład to, że selekcjoner nie znalazł miejsca w zespole dla Grzegorz Krychowiaka czy Kamila Grosickiego. Jednak są za to inni gracze. Nigdy nie jest łatwo odzwyczaić się od niektórych nazwisk. Ktoś musi zrobić ten pierwszy krok. Na razie trener Santos jest wygrany. Powołania zostały odebrane z dozą optymizmu - zaznaczył.

Grosik w trudnych momentach potrafi szarpnąć

Który z duetu pominiętych bardziej przydałby się reprezentacji Polski? - Kamil Grosicki jest takim zawodnikiem, który w ostatnich minutach mógłby coś dać drużynie - komentował były bramkarz drużyny narodowej. - Mówiłem to już, gdy kadrę prowadził Czesław Michniewicz. „Grosik” bardzo dobrze zna odpowiedzialność i ciężar gatunkowy spotkań pod presją. W tych trudnych momentach jest w stanie „szarpnąć”, przeprowadzić akcję, wejść na pod zmęczonego rywala. Przydałby się. Poza tym z „Lewym” potrafi grać na pamięć i obsłużyć go podaniem. Na pewno doświadczeniem mógłby się dzielić z innymi. Jest nowy trener, który ma nowe spojrzenie. Bocznych pomocników mamy sporo i jest z czego wybierać. Trzeba dać czas trenerowi, żeby - tak jak powiedziałem wcześniej - odzwyczaił nas od niektórych nazwisk - podsumował Dudek na naszych łamach.

Sonda
Czy Kamil Grosicki powinien wrócić do reprezentacji?
Robert Lewandowski przeprasza za aferę premiową
Kamil Grosicki

i

Autor: Cyfra Sport Kamil Grosicki
Najnowsze