Transfer pomocnika reprezentacji Polski. Kadrowicz Jerzego Brzęczka zagra w Kazachstanie

2020-01-19 15:43 MaSz
Jacek Góralski, Robert Lewandowski
Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS Jacek Góralski i Robert Lewandowski

Wyjaśniła się przyszłość reprezentanta Polski. Pomocnik naszej kadry Jacek Góralski (28 l.) zmienia klub. Po 2,5 roku spędzonych w barwach Ludogorca Razgrad przenosi się do Kazachstanu. "Góral" podpisał trzyletni kontrakt z Kajratem Ałmaty. Umowę zawarto w Turcji, gdzie na zgrupowaniu przebywa wicemistrz Kazachstanu. Potwierdziły się zatem informacje "Super Expressu". - Powodzenia Wojownik - napisał agent piłkarza Mariusz Piekarski w mediach społecznościowych.

Kończy się zatem przygoda Polaka z Ludogorcem Razgrad do którego przeniósł się jesienią 2017 roku z Jagiellonii Białystok. "Góral" zanotował kilka sukcesów w barwach tej drużyny. Dwukrotnie był mistrzem Bułgarii (61 występów w lidze, 93 we wszystkich rozgrywkach - nie strzelił żadnej bramki) oraz trzy razy z tym zespołem występował w fazie grupowej Ligi Europy. Kontrakt kończył mu się w czerwcu 2020 roku. Polak w mediach społecznościowych napisał: - Za mną 2,5 roku czasu spędzonego w Ludogorcu Razgrad. Znaczonego wieloma zwycięstwami, meczami w Lidze Europy. Niezapomniane chwile, które przeżyłem dzięki grze w Ludogorcu. Ale dziś przyszedł czas powiedzieć do widzenia. Jestem wdzięczny kibicom, kolegom z drużyny, trenerom i prezesom Ludogorca za wsparcie podczas gry w tym klubie. Dziękuję Wam wszystkim! - czytamy na Instagramie naszego kadrowicza.

Teraz polski piłkarz przenosi się do Kazachstanu. Związał się trzyletnią umową z Kajratem Ałmaty. Umowę zawarto w Belek, gdzie na obozie ćwiczy kazachski klub. - Powodzenia na ziemi kazachskiej, życzymy kolejnego mistrzostwa - poinformowała agencja menedżerka Unidos, która przeprowadziła transfer naszego kadrowicza. - Witajcie kibice Kajratu! Cieszę się, że będą częścią Waszego klubu. Przede mną nowe, ciekawe wyzwanie. Wierzę, że razem odniesiemy wiele zwycięstw. Do zobaczenia na boisku! - taki wpis na swoim profilu na Instagramie zamieścił Góralski po podpisaniu umowy. Poprzednie rozgrywki Kajrat zakończył jako wicemistrz kraju. W kadrze tego zespołu jest pomocnik Konrad Wrzesiński. Nowy sezon ligi kazachskiej startuje 7 marca.

Góralski błysnął na koniec eliminacji EURO 2020. W ostatnim meczu z Macedonią strzelił gola, który zapewnił nam wygraną 3:2. Jego szanse na grę w podstawowym składzie znacznie wzrosły ostatnio po kontuzji Krystiana Bielika. Pomocnik Derby County zerwał więzadło krzyżowe i wiadomo, że będzie pauzował minimum przez pół roku.

Najnowsze