Sylvinho

i

Autor: Cyfrasport Sylvinho

Brazylijczyk z klasą o kapitanie kadry

Trener Albanii po przegranej z Polską i postawie Roberta Lewandowskiego. "Zostawiliśmy dusze i serce na boisku"

2023-03-28 2:29

Na początku roku został selekcjonerem reprezentacji Albanii. Meczem z Polską po raz pierwszy prowadził zespół z Bałkanów. W debiucie jego podopieczni pozostawili dobre wrażenie. Przegrali 0:1 w pierwszym swoim meczu w eliminacjach EURO 2024. Trener Albanii tak ocenił występ w Warszawie, skomentował także postawę Lewandowskiego.

W meczach drużyn narodowych serce, dusza są najważniejsze

Trener reprezentacji Albanii Sylvinho stwierdził, że remis byłby bardziej sprawiedliwym rezultatem. - Reprezentacja Polski nie zaskoczyła nas - podsumował Brazylijczyk występ w Warszawie. - Wiedzieliśmy, że wykorzystuje przestrzenie na boisku, mocno buduje swoje ataki. Wydaje mi się jednak, że graliśmy z nią jak równy z równym. Patrząc na wydarzenia na boisku, uważam, że bardziej sprawiedliwy byłby remis. Nie zgadzam się z trenerem Santosem w tej kwestii - podkreślił Sylvinho i dodał: - W meczach drużyn narodowych serce, dusza są najważniejsze. Dzisiaj zostawiliśmy je na boisku. Trenowaliśmy przez ostatnie sześć dni. Starałem się zmienić system gry naszej reprezentacji. Piłkarze dali z siebie wszystko. Nie jestem zadowolony, jeśli chodzi o końcowy rezultat. Jak wspomniałem, sprawiedliwy byłby remis. Mieliśmy świetną okazję Myrto Uzuniego, bardzo niewiele zabrakło. Ale ważne jest podejście zawodników i jestem z tego bardzo zadowolony - zaznaczył.

Docenił klasę Lewandowskiego

Bohaterem Polaków był Karol Świderski, który strzelił zwycięskiego gola. Wprawdzie mniej widoczny był Robert Lewandowski, ale selekcjoner Albanii wypowiadał się z dużym uznaniem o kapitanie biało-czerwonych. - Lewandowski jest decydującym zawodnikiem dla reprezentacji Polski, bardzo istotnym dla Barcelony, a wcześniej dla Bayernu Monachium - przyznał. - Udało się zatrzymać go naszym zawodnikom defensywnym. Mieliśmy plan, który odpowiednio realizowaliśmy. Raz czy dwa razy może ten plan się posypał, ale stawiliśmy czoła tak świetnemu zawodnikowi. Dlatego nie okazał się dzisiaj kluczowym piłkarzem - wyznał trener Sylvinho.

Sonda
Czy Fernando Santos awansuje z Biało-Czerwonymi do finałów EURO 2024?
Tomaszewski o meczu z Albanią
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze