Szymon Żurkowski, powołania

Autor: Łukasz Grochala/Cyfrasport Szymon Żurkowski, urodzony: 25.09.1997, klub: Górnik Zabrze, waga/wzrost: 77/185, występy w kadrze/gole: 0/0

U21: Portugalia - Polska 1:3. Zobacz SKRÓT MECZU [WIDEO, GOLE]

2018-11-20 20:37

Mecz Portugalia - Polska w barażach do ME U21 2019 zakończył się dla biało-czerwonych wspaniale. Naszych reprezentantów niemal nikt nie stawiał w roli faworytów, tym bardziej po porażce 0:1 w Zabrzu. Tymczasem młodzi reprezentanci zagrani na nosach ekspertom i w rewanżu wygrali na wyjeździe 3:1, zapewniając sobie udział w przyszłorocznym czempionacie. Zobaczcie skrót tego spotkania.

Mecz Portugalia - Polska w barażu eliminacyjnym do Euro U21 2019 miał być tylko formalnością dla gospodarzy. Faworyzowani przez wielu młodzi piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego w pierwszym spotkaniu w Zabrzu wygrali 1:0 i zrobili duży krok w kierunku turnieju finałowego, który w przyszłym roku odbędzie się na boiskach Włoch i San Marino. Na rewanż wyszli jednak zbyt rozluźnieni. Podopieczni Czesława Michniewicza świetnie to wykorzystali i już po ośmiu minutach prowadzili 2:0 po golach Krystiana Bielika i Dawida Kownackiego. Niedługo później kolejne trafienie dla biało-czerwonych dołożył Sebastian Szymański i kibice portugalscy byli w szoku. W drugiej połowie Polacy cofnęli się do obrony, ale rywali stać było tylko na honorowe trafienie. Po końcowym gwizdku i triumfie 3:1 jasnym okazało się, że na mistrzostwa Europy U21 pojedzie Polska!

Skrót meczu Portugalia - Polska w el. ME U21 [WIDEO]:

Skrót meczu U21 Portugalia - Polska

Autor: Ipla Skrót meczu U21 Portugalia - Polska Link: KLIKNIJ I ZOBACZ SKRÓT MECZU U21 PORTUGALIA - POLSKA