Ciekawostka o Gliku

Wielu kibiców nie pamięta tego faktu o Kamilu Gliku. Chodzi o obywatelstwo gwiazdy reprezentacji Polski

2022-12-26 16:22

Kamil Glik kolejny raz pokazał, że trudno wyobrazić sobie reprezentację Polski bez niego! Na mundialu był ostoją naszej defensywy. Wielu kibiców nie zdaje sobie sprawy, że teoretycznie mógłby występować też dla innej reprezentacji. Wszystko przez przeszłość jednego z jego przodków, a konkretnie dziadka. - Ja i tak czuję się Polakiem – przyznawał wprost.

Wielu kibiców nie wyobraża sobie, by Kamil Glik miał porzucić grę dla reprezentacji Polski. Moment przejścia na emeryturę w kadrze zbliża się jednak nieuchronnie. Na mundialu pokazał, że jednak wciąż może dać wiele występując z orłem na piersi. Fani mają nadzieję, że będzie się to działo jak najdłużej. Kamil Glik jest ostoją naszej defensywy. Bez lidera nasza obrona nie będzie wyglądała tak samo.

Wielu kibiców nie wie tego o Kamilu Gliku. Ma podwójne obywatelstwo

Kamil Glik jest jedną z największych gwiazd reprezentacji Polski, ale nie każdy pamięta o jednym ciekawym szczególe z jego życiorysu. Lider defensywy mógłby występować także dla kadry Niemców. Glik posiada podwójne obywatelstwo, ale tematu występów dla „Die Mannschaft” nigdy nie było.

Glik nie ukrywa, że czuje się Polakiem, a starty dla Niemców nie wchodziły w grę. Skąd wziął się jednak u niego paszport naszych zachodnich sąsiadów? Jego dziadek został przymusowo wcielony do niemieckiej armii, a nazwisko zmieniono mu na „Glueck”.

Takie wykształcenie ma Kamil Glik. Dowiedz się więcej z galerii!

Najnowsze