Szymon Żurkowski

i

Autor: Cyfra Sport Szymon Żurkowski

Po meczu z Chile

Wymowne słowa Czesława Michniewicza o Żurkowskim po meczu Polska - Chile. Z niczym się nie krył, mocny komentarz

2022-11-16 20:44

Reprezentacja Polski rozegrała ostatni mecz przed mistrzostwami świata w Katarze. Podopieczni Czesława Michniewicza po spotkaniu mogli się cieszyć ze zwycięstwa, jednak do 85. minuty na boisku o wiele lepiej wyglądała drużyna Chile. Po spotkaniu selekcjoner "Biało-Czerwonych" zabrał głos na temat występu swoich piłkarzy. Szczególnie Michniewicz wypowiedział się na temat Szymona Żurkowskiego.

Reprezentacja Polski jest już po ostatnim sprawdzianie przed zbliżającymi się wielkimi krokami mistrzostwami świata w Katarze. Podopieczni Czesława Michniewicza po bardzo słabej grze w pierwszej połowy oraz większości drugiej części zwyciężyli spotkanie z Chile. Po wykonanym stałym fragmencie gry przez Kamila Grosickiego w polu karnym gości zrobiło się spore zamieszanie, po czym do piłki dopadł Krzysztof Piątek, który wykorzystał tę sytuację, wpisując się na listę strzelców. Po meczu głos zabrał Czesław Michniewicz, który nie krył zadowolenia, że wszyscy piłkarze nie doznali żadnego urazu podczas spotkania towarzyskiego, a także wypowiedział się w rozmowie z dziennikarzem "TVP Sport" na temat Szymona Żurkowskiego.

Szczere słowa Czesława Michniewicza po meczu z Chile! Selekcjoner wypowiedział się na temat Szymona Żurkowskiego

- Już przed meczem z każdą upływającą minutą będziemy szukać innych rozwiązań taktycznych. Ci co mieli zagrać to zagrali. Nikt nie odniósł kontuzji, także jesteśmy zadowoleni. Wszyscy zawodnicy pokazali, że można na nich liczyć. Jestem zadowolony z postawy każdego z piłkarzy. Szkoda, że Żurkowski tak mało minut spędził na boisku w klubie. Marcelo Bielsa powiedział, że ten piłkarz to monstrum. Liczyłem bardzo na niego, w dalszym ciągu na niego liczę podczas mistrzostw świata w Katarze - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski.

Reprezentacja Polski rozpocznie mistrzostwa świata w Katarze od spotkania z Meksykiem (22.11), następnie zmierzy się z Arabią Saudyjską (26.11), natomiast ostatnim meczem w fazie grupowej będzie potyczka z Argentyną (30.11).

Mateusz Borek o Lewandowskim, Zielińskim i mundialu
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze