Zdzisław Kręcina o angażu Andrija Szewczenki w kadrze Polski. Były sekretarz wprost o zarobkach dla Ukraińca

2022-01-27 20:02
Zdzisław Kręcina
Autor: Przemysław Szyszka/Super Express

Przez lata Zdzisław Kręcina związany był z PZPN. Były sekretarz generalny związku obserwuje zamieszanie wokół wyboru nowego selekcjonera. Czy postawiłby na Polaka czy na cudzoziemca? Jak ocenia kandydaturę Andrija Szewczenko oraz wysokość zarobków, które mógłby dostać Ukrainiec pracując z polską kadrą?

Kręcina nie ukrywa, że nie jest zwolennikiem zatrudnienia zagranicznego szkoleniowca. - Paulo Sousa miał w nosie ligowe spotkania w Polsce - były sekretarz generalny PZPN przypomniał w rozmowie z naszym portalem. - Nie chciałbym, żeby taka sytuacja się powtórzyła; by ewentualny selekcjoner z zagranicy oglądał kadrowiczów tylko w TV albo goszcząc od czasu do czasu na stadionie w którejś z zachodnich lig; by wpadał do nas na 2-3 dni przy okazji meczu międzypaństwowego i... tyleśmy go widzieli - punktował i skomentował doniesienia na temat ewentualnego angażu Andrija Szewczenki i jego apanaży: - Zwycięstwo drużyny prowadzonej przez Ukraińca na stadionie w Moskwie z pewnością smakowałoby wspaniale; nam i jemu. Oby tylko rozmów z PZPN nie traktował on jako karty przetargową w swoich negocjacjach z Genoą... (...) Z kosztami jego asystentów daje to już pewnie ze trzy miliony euro. Oczywiście, pewnie pokryją to sponsorzy; Beenhakkerowi związek też płacił pensję trenera klubowego, a oni dokładali resztę. Pytanie tylko, czy dziś naprawdę warto szukać człowieka aż za takie pieniądze? Moim zdaniem – nie. W tej chwili, dwa miesiące przed barażami o mundial, nie powinniśmy myśleć o selekcjonerze w kategorii następnych lat i eliminacjach, bo zdewaluuje się nam myśl o tym, co trzeba zrobić w marcu tego roku. Potrzebny nam „zadaniowiec”; ktoś, kto natchnie zespół na te 90, a w dalszej perspektywie – na 180 minut zwycięskiej walki - zaznaczył Zdzisław Kręcina w rozmowie z "Super Expressem".

Andrzej Niedzielan nie ma wątpliwości. To on powinien być trenerem kadry. Ma rację?

Sonda
Czy Andrij Szewczenko byłby dobrym trenerem dla reprezentacji Polski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze