Andrzej Niedzielan nie ma wątpliwości. To on powinien być trenerem kadry. Ma rację?

2022-01-27 15:06
Andrzej Niedzielan
Autor: DOMENIC AQUILINA Andrzej Niedzielan w barwach reprezentacji Polski

Kto będzie selekcjonerem reprezentacji Polski? Kandydatów nie brakuje. Poznamy go 31 stycznia, kiedy to w Warszawie prezes Cezary Kulesza zaprezentuje nowego szkoleniowca naszej kadry. Były napastnik reprezentacji Polski Andrzej Niedzielan w rozmowie z „Super Expressem” wskazuje swojego faworyta w wyścigu o posadę szkoleniowca „Biało-czerwonych”.

Po fatalnej przygodzie Paulo Sousy z polską kadrą pojawiają się wątpliwości dotyczące kolejnego zagranicznego trenera. Gorącym nazwiskiem na liście kandydatów jest Andrij Szewczenko. – Nie przekonuje mnie ta opcja – mówi Andrzej Niedzielan w rozmowie z naszym portalem. - Nic za nim nie przemawia. Szybko został zweryfikowany w Genoi, gdzie nie potrafił zapanować nad szatnią. Nie mamy pewności, płacąc mu trzy miliony euro, że będzie w stanie odnieść sukces z naszą reprezentacją. Andrij Szewczenko nie jest odpowiednią osobą na to stanowisko. Nie zna nawet naszej drużyny – podkreśla.

Były kadrowicz zdradził nam swojego faworyta na selekcjonera. – Zdecydowanie postawiłbym na Macieja Skorżę – zaznacza. - Choć wiadomo, że władze Lecha w tym momencie się na to nie zgodzą. Jestem przekonany, że prędzej czy później nadejdzie jego czas. Trener Skorża jest przygotowany do pracy z reprezentacją w dłuższej perspektywie. W roli strażaka na dwa najbliższe mecze barażowe idealnie sprawdzi się Adam Nawałka, który zna nasz zespół, a zawodnicy wyrazili chęć ponownej współpracy. To racjonalny wybór. Dziwię się, że Nawałka wciąż nie jest ogłoszony jako nowy selekcjoner. To jedyny, logiczny wybór – twierdzi były reprezentant Polski.

Michał Listkiewicz opowiada o SPOTKANIU z Szewczenką. "To światowiec, ale..." | Futbologia

Zauważa jednak błędne zachowanie tego kandydata. – Nawałka źle postępuje – ocenia. - Powinien pokazać charakter, zgodzić się na poprowadzenie dwóch meczów barażowych, a nie oczekiwać długofalowej współpracy. Zwłaszcza, że jego poprzednia przygoda z reprezentacją skończyła się upadkiem. Podobnie jak w Lechu Poznań – zaznacza Niedzielan.

Prezes PZPN Cezary Kulesza coraz bardziej niecierpliwi opinie publiczną, choć Niedzielan okazuje wyrozumiałość sternikowi związku. – Obawiam się, że żądania Nawałki są trudne do zaakceptowania – analizuje. - Moim zdaniem trener oczekuje umowy, która na dłużej zwiąże go z reprezentacją. Powtórzę: według mnie powinien objąć kadrę na dwa spotkania. W przypadku wygrania baraży usiąść do rozmów na temat przedłużenia kontraktu. Niepotrzebnie przeciąga się to w czasie – twierdzi Niedzielan.

Zdzisław Kręcina o wyborze selekcjonera. Były sekretarz PZPN mówi wprost, jaki trener jest potrzebny kadrze

Sonda
Czy Andrij Szewczenko byłby dobrym trenerem dla reprezentacji Polski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze