Kim Rasmussen

Autor: CYFRA SPORT Kim Rasmussen

El. ME 2016: Polki uległy Węgierkom w meczu na szczycie. Rewanż za 1/8 MŚ

2016-03-10 8:50

Reprezentacja polskich piłkarek ręcznych przegrała na własnym terenie z Węgierkami 24:27 w hicie 3. kolejki eliminacji mistrzostw Europy 2016, które odbędą się w Szwecji. Dla naszych przeciwniczek był to udany rewanż za spotkanie 1/8 mistrzostw świata. Rewanżowe spotkanie już w niedzielę 13 marca.

Podopieczne Kima Rasmussena przystępowały do środowego spotkania osłabione brakiem kapitan zespołu Karoliny Kudłacz-Gloc, która leczy kontuzję szczęki i jej występ przeciwko Węgierkom był wykluczony.

Przed meczem w Koszalinie zarówno Polki, jak i Węgierki odniosły komplet zwycięstw w dwóch pierwszym kolejkach. Przewaga psychologiczna była po stronie biało-czerwonych, które pokonały swoje przeciwniczki w 1/8 mistrzostw świata 24:23. Niestety w środowy wieczór już tak dobrze nie było, ponieważ to przyjezdne miały przewagę, która rosła z minuty na minutę, co zakończyło się porażką naszego zespołu 24:27.

Po tym meczu Węgierki z sześcioma punktami umocnily się na prowadzeniu w tabeli grupy 5. Polski z czterema punktami są drugie. Szansa do rehabilitacji już w niedzielę, kiedy zostanie rozegrany rewanż. Na Euro 2016 awansują dwie najlepsze ekipy.

1. Węgry 3 3 0 0 97-68 6
2. Polska 3 2 0 1 76-60 4
3. Słowacja 3 1 0 2 69-70 2
4. Finlandia 3 0 0 3 52-96 0