Lider kadry wypadł przed meczem Polska - Niemcy. Fatalne wieści dla kibiców

2022-01-18 9:27
Andreas Wolff
Autor: CyfraSport Andreas Wolff

Przed nami wielki mecz na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej. Święta wojna Polska - Niemcy gwarantuje olbrzymie emocje. Zwłaszcza, że podopieczni Patryka Rombla idą przez tegoroczną imprezę jak burza. Nasi zachodni sąsiedzi mają poważne powody do zmartwień. Lider ich kadry wypadł w ostatniej chwili. Dla nas to woda na młyn!

Pięciu kolejnych niemieckich piłkarzy ręcznych, którzy uczestniczą w mistrzostwach Europy, w tym bramkarz Łomży Vive Kielce Andreas Wolff, otrzymało pozytywne wyniki testów na koronawirusa. Nie wiadomo, czy ich zastępcy zostaną dopuszczeni do wtorkowego (godz. 18) meczu z Polską. Z drużyny Niemiec, która podobnie jak Polska wygrała dwa dotychczasowe spotkania i jest pewna awansu do drugiej rundy ME, w poniedziałek wieczorem, poza Wolffem, wypadli: rozgrywający Kai Haefner i Luca Witzke oraz skrzydłowi Timo Kastening i Lukas Mertens.

Olbrzymie problemy Niemców przed meczem z Polska. Czy rozpędzona drużyna Patryka Rombla wykorzysta szansę?

Polska - Niemcy: Kolejni szczypiorniści wykluczeni

Wcześniej koronawirus wykluczył Juliusa Kuehna i powołanego w jego miejsce Hendrika Wagnera, który pozytywny wynik testu otrzymał tuż po przyjeździe do Bratysławy i nie zdążył jeszcze pojawić się na boisku. Trener reprezentacji Niemiec Alfred Gislason, by uzupełnić skład, powołał kolejnych pięciu szczypiornistów: bramkarskiego weterana, 39-letniego Johannesa Bittera, który w 2007 roku zdobył mistrzostwo świata po finałowej wygranej z Polską 29:24, skrzydłowego Runego Dahmke, obrotowego Sebastiana Firnhabera oraz zawodników drugiej linii Paula Druxa i Fabiana Wiede.

Wszyscy mają dołączyć do zespołu na wieczorny mecz z biało-czerwonymi, ale nie wiadomo, czy będą mogli zagrać. Cała piątka natychmiast po przybyciu na Słowację musi się poddać koronawirusowym testom PCR i dopiero po otrzymaniu wyniku negatywnego będzie mogła zostać włączona do składu.

ME piłkarzy ręcznych: Zasady izolacji

Zgodnie z obowiązującym w tegorocznych ME protokołem sanitarnym, zainfekowani COVID-19 zawodnicy zostają natychmiast odizolowani od reszty zespołu, a ich kwarantanna trwa pięć dni. Po tym czasie mogą wrócić do gry, ale muszą otrzymać dwa negatywne wyniki testów na koronawirusa przeprowadzone w odstępie co najmniej 24 godzin.

Typy i kursy. Biało-czerwoni zagrają o awans z pierwszego miejsca [TYPY BUKMACHERSKIE]

W polskiej ekipie jeszcze przed rozpoczęciem udziału w ME stwierdzono siedem przypadków zakażenia COVID-19, a już w trakcie turnieju pozytywny wynik badania na COVID-19 uzyskali Patryk Walczak i Maciej Zarzycki. Rezultat wtorkowego pojedynku będzie zaliczony do tabeli drugiej rundy, w której Niemcy i Polska utworzą grupę z ekipami z gr. E i F pierwszego etapu, czyli Hiszpanią, Szwecją, Rosją i Norwegią.

Sonda
Czy polskich szczypiornistów stać na sukces podczas mistrzostw Europy 2022?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze