Arne Stenstad, reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet

Autor: Cyfra Sport Arne Stenstad dyryguje grą polskich szczypiornistek

Polskie szczypiornistki rozgromiły Wyspy Owcze! Doskonały początek eliminacji

2019-09-25 21:57

Świetnie wypadł debiut Arne Stenstada w roli selekcjonera reprezentacji Polski kobiet w piłce ręcznej. W czwartek biało-czerwone mierzyły się w Kwidzynie z Wyspami Owczymi w pierwszym meczu eliminacji mistrzostw Europy. Nasze szczypiornistki pewnie pokonały rywalki i postawiły pierwszy krok na drodze do głównego turnieju.

Arne Stenstad przejął obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet po Leszku Krowickim. W ostatnim czasie nasze zawodniczki wyraźnie spuściły z tonu i ewidentnie potrzebna była świeża krew na ławce. Władze ZPRP w czwartek dostały jasny sygnał, że wybór okazał się raczej właściwy. Szczypiornistki znad Wisły szybko wypracowały kilka bramek przewagi nad Wyspami Owczymi i mogły spokojnie kontrolować przebieg wydarzeń na parkiecie. Po trzydziestu minutach rywalizacji w Kwidzynie Polki prowadziły 12:8.

Na początku drugiej połowy gospodynie jeszcze bardziej podkręciły tempo. Ich przewaga rosła z każdą minutą, a na nieco ponad 3 minuty przed końcową syreną Polska prowadziła 27:15. Niewiele wcześniej weteranka Kinga Grzyb zapisała się w historii, rzucając swoją bramkę numer 700 w kadrze. Ostatecznie w pierwszym meczu eliminacji mistrzostw Europy polskie szczypiornistki pokonały Wyspy Owcze 28:16.

W grupie 7 oprócz Polski i Wysp Owczych grają także Rumunia i Ukraina. W meczu tych zespołów lepsze okazały się zawodniczki pierwszej reprezentacji. Rumunia wygrała na wyjeździe 27:24.

Polska - Wyspy Owcze 28:16 (12:8)

Polska: Gawlik, Płaczek – Grzyb, Łabuda, Janiszewska, Sobiech, Matuszczyk, Szarawaga, Drabik, Kudłacz-Gloc, Achruk, Kobylińska, Gęga, Kochaniak, Zych, Świerżewska

Wyspy Owcze: Petersen – Larsen, Dunga, Hansen, Mortensen, Henneberg, Skylv Midjord, Christophersen, Samuelsen, Fridmundsdottir, Joensen, Weyhe, Brandenburg, Eystberg, Poulsen, Borg