Daria Pikulik znów na podium! Brązowy medal MŚ w wyścigu ze startu wspólnego!

Autor: AP Daria Pikulik znów na podium! Brązowy medal MŚ w wyścigu ze startu wspólnego!

Brawo Daria!

2024-09-14 18:59

Daria Pikulik znów na podium mistrzowskiej imprezy! Srebrna medalistka igrzysk w Paryżu tym razem zdobyła brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego podczas mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym w Belgii. Triumfowała Holenderka Lorena Wiebes przed Włoszką Elisą Balsamo.

Daria Pikulik na mistrzostwa Europy mogła w ogóle nie pojechać, ale na szczęście znalazły się pieniądze na jej wyjazd. I znów wywalczyła medal, tak na igrzyskach w Paryżu, gdzie wywalczyła srebro w omnium (kolarstwo torowe). Walka była wyrównana do ostatnich metrów. Reprezentantka Polski wskoczyła na podium, wyprzedzając Francuzkę Clarę Copponi tuż przed metą.

Najlepsze zawodniczki przejechały 162 km z Heusden-Zolder do Hasselt w 3:56.34. W sobotę oprócz Darii Pikulik startowało siedem Polek. Karolina Kumięga była 15., Marta Lach 32., Aurela Nerlo 39., Agnieszka Skalniak-Sójka 70., a Marta Jaskulska 71. Wiktoria Pikulik i Kaja Rysz nie ukończyły wyścigu.

W niedzielę powalczy elita mężczyzn w wyścigu, w którym liderem polskiej ekipy ma być Stanisław Aniołkowski. Mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym mają stosunkowo krótką historię. Po raz pierwszy zorganizowano je w 1997 roku w kategorii młodzieżowej (U-23), a pierwsi mistrzowie w gronie elity założyli niebieskie koszulki z żółtymi gwiazdami dopiero w 2016.

Wyniki wyścigu ze startu wspólnego: elita kobiet (162 km)