Diego Maradona pochowany bez serca. Wstrząsające informacje ujrzały światło dzienne. A to nie koniec

2021-11-25 15:48
Diego Maradona
Autor: East News Diego Maradona

Równo rok temu świat piłki nożnej dostał prawdziwy cios. 25 listopada 2020 roku zmarł jeden z najwybitniejszych zawodników w dziejach futbolu. Diego Maradona doznał ostrego obrzęku płuc, który doprowadził do zatrzymania akcji serca. Wokół śmierci Argentyńczyka wciąż jest sporo niejasności. Niedawno okazało się, że niektóre organy zmarłego zostały pobrane tydzień po zgonie.

Choć od dawna było wiadome, że Diego Maradona nie jest okazem zdrowia i często musi korzystać z pomocy lekarzy, nie sądzono, że jego życie jest zagrożone. Dlatego też informacja o śmierci wybitnego Argentyńczyka spadła na kibiców futbolu, jak grom z jasnego nieba. Zarówno w ojczyźnie Maradony, jak i na całym świecie zapanowała żałoba.

Maradona zmarł rok temu, ale wciąż nie wiadomo kto jest temu winny i kto dostanie spadek

Maradona pochowany bez serca? Zaskakujące informacje

"Boski Diego" zaliczany jest do grona najwybitniejszych postaci piłki. Rozegrał 607 meczów w profesjonalnej piłce. Składa się na to m.in. 91 spotkań rozegranych dla Argentyny oraz 188 w barwach Napoli. Z drużyną z południa Włoch dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Italii, a także wygrał Puchar UEFA. Maradona był również mistrzem i wicemistrzem świata.

Tego nie wiedzieliście o Diego Maradonie! Były prezes PZPN wspomina legendę światowego futbolu

Przyczyną zgonu wybitnego piłkarza był obrzęk płuc, który doprowadził do zatrzymania akcji serca. Po śmierci Maradony pojawiało się wiele informacji, w których kolejne osoby oskarżały się o zaniedbania w kontekście leczenia i opieki nad byłym zawodnikiem. Pojawiały się również plotki, że Maradona został pochowany bez serca.

Pobrano organy z ciała Maradony. Są nowe doniesienia

Te rewelacje potwierdził Nelson Castro, lekarz i dziennikarz, autor książki "Zdrowie Diego, prawdziwa historia". Decyzja spowodowana była nie tylko koniecznością wykonania badań, ale również obawą o zbezczeszczanie zwłok. Grupa kibiców Gimnasia y Esgrima La Plata, ostatniego klubu, w którym pracował Maradona, planowała wykraść serce Argentyńczyka.

Włoska "La Gazetta dello Sport" donosi natomiast, że z ciała Maradony pobrano serce, wątrobę i nerki. Miało to miejsce tydzień po śmierci piłkarza. Narządy zostały przetransportowane do Zakładu Anatomii Patologicznej Kuratorium Naukowego Policji w Buenos Aires. Tam mają zostać do 2030 roku. Udało się ustalić, że serce Maradony ważyło ponad 503 gramy. Serce zdrowego człowieka waży od 300 do 350 gram.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze