Eliminacje do Euro 2012. Andraż Kirm pomógł Sergiejowi Pareice

2011-10-13 4:00

Na jednym piwie pewnie się nie skończy. Estoński bramkarz Wisły Siergiej Pareiko (34 l.) ma ogromny dług wdzięczności u słoweńskiego kolegi z zespołu - Andraża Kirma (27 l.). Dzięki temu, że niemająca już szans na awans Słowenia pokonała 1:0 Serbię, Estonia zagra w barażach o awans do EURO 2012. To największa sensacja eliminacji ME.

Przed ostatnimi meczami w grupie C Estończycy zajmowali 2. miejsce. Wiedzieli jednak, że jeżeli Serbia ogra w Mariborze niewalczącą już o nic Słowenię, to wyprzedzi ich w tabeli.

Mecz był bardzo dramatyczny, Serbowie nie wykorzystali rzutu karnego (fatalny strzał gwiazdora Man United, Nemanji Vidicia), a gol dla Słowenii padł w kuriozalnych okolicznościach. Dare Vrsić wrzucał piłkę z rzutu wolnego z niemal połowy boiska i zrobił to tak szczęśliwie, że przelobował zaskoczonego bramkarza, trafiając do siatki. Kirm grał do 65. minuty, był bardzo aktywny i miał dwie okazje do strzelenia gola.

Rywalem Pareiki w barażach może być... Cristiano Ronaldo. Piękny gol gwiazdora Realu nie uchronił Portugalii przed porażką z Danią 1:2 i "Brazylijczycy Europy" będą do końca drżeć o awans na EURO. Jednym z zespołów, na który mogą trafić w barażach, jest właśnie Estonia.