16-letni mistrz esportu miał kłopoty! Do jego domu weszli antyterroryści

2019-08-14 15:02 MSo
Kyle “Bugha” Giersdorf
Autor: EastNews Kyle “Bugha” Giersdorf

Życie Kyle'a “Bughy” Giersdorfa zmieniło się w ostatnich tygodniach nie do poznania. 16-letni chłopak został mistrzem świata w grę Fortnite, co wiązało się zarobieniem przez niego... trzech milionów dolarów. Młodziutki milioner zapłacił dużą cenę za sławę. Do jego domu weszli antyterroryści, choć na całe szczęście obeszło się tylko na strachu.

Cena sławy czasami jest bardzo duża. Stalkerzy czy zazdrośni ludzie potrafią konkretnie uprzykrzyć życie. Przekonał się o tym 16-letni Kyle “Bugha” Giersdorf, który na turnieju Fortnite World Cup został mistrzem świata i zarobił trzy miliony dolarów. Jego transmisje z gry na platformie Twitch.tv ogląda po kilkadziesiąt tysięcy osób. Ostatnio byli oni świadkami niespotykanego zdarzenia.

Gdy do pokoju chłopaka wszedł jego tata, kamera 16-latka została wyłączona. Oddalający się głos esportowca zakomunikował tylko fanom, że został "zeswatowany". Co to oznacza? Jak informuje "Global News", ktoś złożył anonimowe zgłoszenie, że "Bugha" postrzelił swojego tatę i przetrzymuje jako zakładnika swoją mamę.

Do drzwi nastolatka zapukali antyterroryści z oddziału SWAT. Sprawa została wyjaśniona bardzo szybko. Swatting to popularny od kilku lat "żart", polegający na fałszywym zgłoszeniu poważnego przestępstwa i najczęściej pojawienie się podczas transmisji oddziału antyterrorystów. Tym razem na szczęście nikomu się nie stało.

Swatting nie jest w Stanach Zjednoczonych nielegalny, ale jeden z mężczyzn, który dokonał fałszywego zgłoszenia został skazany na 20 lat więzienia. Po kłótni podczas gry i wezwaniu SWAT-u do jednego z domów, śmierć poniósł 28-latek, ojciech dwójki dzieci. Ofiarą swattingu padł niegdyś m.in.

Jak wyglądały najpopularniejsze przypadki swattingu w historii Internetu?