Dmytro Serbin

i

Autor: Facebook / Miners Krause Wałbrzych Dmytro Serbin

Zginął ratując ludzi

Grał w polskiej lidze, zginął ewakuując ludzi na Ukrainie. "Zawsze chętny do bezinteresownej pomocy"

2022-10-26 18:58

Tragiczne informacje zostały przekazane przez polską drużynę futbolu amerykańskiego Miners Krause Wałbrzych. W sezonie 2021 w barwach klubu występował lekarz Dmytro Serbin. Klub poinformował, że mężczyzna stracił życie w wyniku działań wojennych na Ukrainie. - Wielki człowiek, zawsze uśmiechnięty i chętny do bezinteresownej pomocy – czytamy w poruszającym wpisie.

Wojna na Ukrainie wciąż pochłania kolejne ofiary. Niestety, każdego dnia giną następne, niewinne osoby. Wiele z nich związanych było także z naszym krajem. Do tego grona należał m.in. Dmytro Serbin, który był lekarzem. Kibice z Wałbrzycha mogli go kojarzyć także z występów w ekipie futbolu amerykańskiego. W sezonie 2021 Serbin grał dla Miners Krause Wałbrzych, nosząc na klatce piersiowej numer 4. Pod koniec października drużyna poinformowała o tragicznej śmierci zawodnika.

Dmytro Serbin grał w Polsce. Zginął ewakuując poszkodowanych

Serbin został pożegnany przez drużynę w poruszającym wpisie. Dowiadujemy się z niego, że Ukrainiec był zawsze chętny do pomocy, uśmiechnięty. Opublikowano także archiwalne zdjęcia z jego występów w barwach Miners Krause Wałbrzych.

Adam Małysz przekazał radosną nowinę. Rozpoczął już odliczanie, nie może się doczekać

- Dziś dotarła do nas dramatyczna informacja… Nasz zawodnik z sezonu 2021, lekarz - Dmytro Serbin zginął tragicznie prowadząc ewakuację poszkodowanych. Wielki człowiek, zawsze uśmiechnięty i chętny do bezinteresownej pomocy. RIP #4 [*] #STOPWAR!!! - czytamy we wpisie na Facebooku.

Sonda
Czy wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2022 roku?
Grzegorz Krychowiak trenuje z Legią Warszawa
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze