Igrzyska w Tokio 2021 zagrożone? Mocne stanowisko Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego

2020-07-16 11:52 Marek Żochowski
Tokio 2020
Autor: FABRICE COFFRINI/AFP/East News Tokio 2020

Pod koniec lipca tego roku miały się rozpocząć letnie igrzyska olimpijskie w Tokio. Jak wiadomo, pandemia koronawirusa wymusiła przesunięcie imprezy o 12 miesięcy, co jednak wcale nie zmniejszyło obaw o to, czy uda się doprowadzić do przeprowadzenia zmagań. Mocne stanowisko w tej sprawie zajął właśnie Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Igrzyska w Tokio mają się odbyć między 23 lipca a 8 sierpnia 2021 r. MKOl jeszcze raz potwierdził, że jest w pełni przekonany do organizacji zawodów. Jednocześnie pracuje nad różnymi scenariuszami związanymi z logistyką imprezy i zapewnieniem jej bezpiecznego przebiegu. Prezydent MKOl Thomas Bach stwierdził także, że ma nadzieję, iż rywalizacja odbędzie się z udziałem kibiców. – Nie chcemy igrzysk za zamkniętymi drzwiami – podkreślił szef ruchu olimpijskiego.

OTO JEST atletka czarodziejka! Im dłużej na nią patrzysz, tym jest bardziej naga! Czysta magia [ZDJĘCIA]

Super Sport 13 VII

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

– Pracujemy nad rozwiązaniami, które z jednej strony zapewnią bezpieczeństwo zdrowotne wszystkich uczestników, a z drugiej będą oddawać w pełni ducha olimpizmu – powiedział Bach. – Jesteśmy w pełni zdeterminowani, by igrzyska w Tokio odbyły się w lipcu i sierpniu 2021 roku.

Świetne wieści dla fanów skoków? Polacy i Niemcy kombinują, jak wpuścić kibiców na trybuny

Jak zapewnił Bach, postęp prac specjalnej komisji koordynującej działania związane z przełożeniem igrzysk jest widoczny. Podczas piątkowej sesji MKOl (przeprowadzanej w formie wideokonferencji) zostaną przedstawione dalsze szczegóły.

– Rozważane są rozmaite scenariusze, ponieważ nie wiemy jaka będzie sytuacja epidemiczna za rok – mówi Bach.

Najnowsze