Piłka nożna

i

Autor: pixabay.com Piłka nożna

wymierny efekt

Istotna zmiana dla fanów sportu w ramówce TVP. Liczby nie kłamią, jest sukces

2022-11-09 22:00

Wiele wydarzeń sportowych, przede wszystkim takich, w których rywalizują Polacy, jest transmitowanych na kanałach Telewizji Polskiej. W oczekiwaniu na zbliżający się mundial, TVP postanowiła zmienić nieco ramówkę, by ułatwić widzom dotarcie do tych największych emocji. Doszło do pozornie nieznacznej zmiany, która dała wymierne efekty. Jest duży sukces!

Wiele sportowych wydarzeń można śledzić na kanale TVP Sport. Część z tych najważniejszych trafia jednak także do TVP 1 oraz TVP 2. Wszystkie najważniejsze wieści są oczywiście przekazywane w serwisie sportowym, który wcześniej był emitowany przed wieczornymi „Wiadomościami”. Jak przekazuje Telewizja Polska, zmiana emisji serwisu sportowego przyniosła wymierne efekty.

Zmiana pory nadawania wiadomości sportowych na TVP dała spory sukces

Z komunikatu Telewizji Polskiej dowiedzieliśmy się, że powrót do nadawania wiadomości sportowych po głównym wydaniu „Wiadomości” pozwolił na zwiększenie oglądalności tego serwisu niemal o połowę.

 – Od 1 listopada TVP1 emituje „Sport” po głównym wydaniu „Wiadomości” i „Pogodzie”. Zmiana ta została bardzo dobrze przyjęta przez widzów Jedynki. Według danych Nielsen Media serwis sportowy ogląda 40% więcej widzów niż poprzednio, czyli aż 1,4 mln widzów, a udział programu wzrósł o 25% – czytamy w komunikacie. Taki wzrost należy traktować w kategoriach sporego sukcesu.

PKO Ekstraklasa Raport odc. 12
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze