Robert Baran

Autor: Materiały Prasowe/Polski Związek Zapaśniczy Robert Baran (w niebieskim) podczas zwycięskiej walki z Kamilem Kościółkiem

Mamy drugi medal na mistrzostwach Europy! Robert Baran wywalczył srebro

2020-02-16 21:35

Robert Baran wywalczył srebrny medal w zapasach na mistrzostwach Europy w Rzymie. Polak w finale kategorii do 125 kg musiał uznać wyższość Gruzina Geno Petriaszwilego, który wygrał 11:0. To drugi medal dla Polski na ME - wcześniej złoto w kategorii do 70 kg wywalczył Magomedmurad Gadżijew.

Faworytem był Gadżijew, który jest trzykrotnym mistrzem świata, a na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro wywalczył brązowy medal. Gruzin już w piątek sekundzie zdobył pierwszy punkt, po tym jak wypchnął Polaka za matę. Z każdą minutą przewaga faworyta była coraz wyraźniejsza i ostatecznie Polak przegrał przez przewagę techniczną rywala 0:11.

Dla Barana to trzecie podium ME w karierze. W 2016 roku wywalczył srebrny medal, a w 2018 - brązowy.