MŚ: Mamy medal!

2009-02-01 17:39

Polscy piłkarze ręczni zdobyli brązowy medal rozgrywanych w Chorwacji mistrzostw świata. W meczu o 3. miejsce, dzięki fantastycznej grze w końcówce, znokautowali Duńczyków 31:23!

Początek spotkania nie był dla Polaków najlepszy, a pierwszą bramkę zdobyli dopiero pod koniec 5. minuty gry. Nasi reprezentanci popełniali sporo prostych błędów i nie potrafili wykorzystać nawet momentu gry w podwójnej przewadze! W pierwszych minutach skuteczność była jednak słabą stroną obu drużyn i wydawało się, że zawodnicy będą mieli problem z przekroczeniem do przerwy granicy dziesięciu zdobytych bramek. Szczególnie dobrze radzili sobie też bramkarze: Sławomir Szmal i Kasper Hvidt, którzy przerwali po kilka efektownych akcji rywali. Na szczęście w ostatnich minutach Polacy się przebudzili i zaczęli punktować, uzyskując na koniec pierwszej połowy trzybramkową przewagę (14:11).

Drugą część gry podopieczni Bogdana Wenty ponownie rozpoczęli od skutecznych ataków i utrzymywali bezpieczny dystans nad Duńczykami, wreszcie wykorzystując okresy gry w przewadze. Polacy bardzo solidnie grali też w obronie i neutralizowali kolejne akcje Skandynawów, wyprowadzając bardzo skuteczne kontry i doprowadzając w 41. min do wyniku 21:15. Trener Ulrik Wilberg postanowił dłużej nie czekać i poprosił o czas dla swojej ekipy. Słowa szkoleniowca podziałały na Duńczyków mobilizująco i w ciągu sześciu minut zmniejszyli przewagę do dwóch goli. Na ławce rezerwowych denerwował się Wenta, który został upomniany przez arbitra żółtą kartką. Jego zawodnicy, mimo słabszego okresu w grze nie pozwolili jednak rywalom na doprowadzenie do remisu.

Końcówka meczu należała już zdecydowanie do Polaków. Między 52. a 55. minutą nasi szczypiorniści ponownie pokazali klasę i wyszli na siedmiobramkowe prowadzenie, powodując niemałą frustrację i niewymuszone błędy duńskich zawodników. Szczególnie efektowny był w ataku Karol Bielecki, który w całym meczu aż dziesięciokrotnie pokonał golkipera. Do ostatniej minuty Polacy dzielili i rządzili na boisku i ostatecznie znokautowali rywali 31:23!