MŚ w Moskwie. Zalewski szybszy od Bolta, Polak w półfinale biegu na 200 m

2013-08-16 12:51

Karol Zalewski wywalczył awans do półfinału biegu na 200 metrów lekkoatletycznych mistrzostw świata w Moskwie. Polak do grona półfinalistów zakwalifikował się jako szczęśliwy przegrany i trzeba dodać, że w przypadku naszego reprezentanta określenie "lucky loser" nabrało zdecydowanie bardziej dosłownego znaczenia.

Zalewski wystartował w czwartym z siedmiu biegów eliminacyjnych. Zaprezentował się dobrze, i choć rywalizację ukończył na 4. miejscu, to do zwycięzcy, Jamesa Ellingtona, stracił zaledwie 0,01 sek. O tym, kto był najszybszy, decydowała analiza fotokomórki, co najlepiej świadczy o poziomie biegu, w którym brał udział zawodnik AZS UWM Olsztyn.

Aby awansować do półfinału, Polak musiał znaleźć się w grupie trzech najlepszych zawodników, którzy nie wywalczyli bezpośredniej kwalifikacji ze swoich biegów. Udało się, Zalewski był trzeci, ale ex aequo z Brazylijczykiem Bruno de Barrosem, i ponownie o tym, kto był lepszy, zadecydować musieli sędziowie. Ostatecznie z ich wyliczeń wynikło, iż nasz reprezentant osiągnął czas 20,592, natomiast jego rywal 20,600.

Przeczytaj koniecznie: Piotr Małachowski wrócił do kraju, czekał na niego Hummer XXL

Co ciekawe, Zalewski w biegu eliminacyjnym był szybszy od samego Usaina Bolta (20,66). Jamajczyk wyraźnie się oszczędzał, co nie przeszkodziło mu w zajęciu 1. miejsca w swoim starcie.