Marcin Gortat

Autor: archiwum se.pl

NBA. Suns przegrali piąty raz z rzędu, Gortat nie błysnął

2012-12-30 14:16

Koszykarze Phoenix Suns przegrali z Minnesotą Timberwolves 107:111 w meczu fazy zasadniczej NBA. To piąta porażka z rzędu podopiecznych Alvina Gentry'ego.

Choć ostatnio mimo słabej gry zespołu Marcin Gortat spisywał się bez zarzutu, to tym razem polski środkowy dostosował się poziomem do kolegów z drużyny. W ciągu 28 minut spędzonych na parkiecie rzucił 9 punktów, miał 2 bloki i taką samą ilość przechwytów.

Po raz kolejny kluczowa dla losów spotkania okazała się czwarta kwarta, w jakiej "Słońca", co jest w tym sezonie normą, zagrały słabiej od rywali. - Jesteśmy zespołem, który ma najwięcej problemów w czwartych kwartach w całej lidze. To się musi w pewnym momencie skończyć - wściekał się po meczu Gortat.

Dla Suns to piąta porażka z rzędu i ósma kolejna na wyjeździe. Drużyna z Phoenix z bilansem 11-20 wciąż zajmuje 13. miejsce na zachodzie.