Nie żyje wiceprezes Warty Poznań. Zginął w tragicznych okolicznościach

2021-09-09 16:23
Mateusz Witkowski
Autor: Facebook / Warta Poznań Mateusz Witkowski

W środę 8 września doszło do niezwykle przykrego wypadku na autostradzie A2. W zderzeniu ciężarówki z samochodem osobowym zginął kierowca jednego z pojazdów. Jak się okazało, był to dr Mateusz Witkowski – wykładowca UAM Poznań, także członek sztabu trenerskiego szermierczej reprezentacji Polski oraz wiceprezes KS Warty Poznań. Miał zaledwie 37 lat.

O śmiertelnym wypadku na autostradzie A2 poinformowały służby mundurowe. W późniejszym czasie informację o tym, że ofiarą tego zdarzenia był Mateusz Witkowski, potwierdziły także biuro prasowej UAM Poznań oraz oficjalna strona internetowa KS Warta Poznań. W przeszłości Witkowski był szermierzem oraz florecistą Warty, reprezentował także Polskę w kategorii kadetów. Po zakończeniu kariery postanowił dalej angażować się w sport. Był trenerem-koordynatorem sekcji szermierczej i członkiem zarządu KS Warty Poznań. Przyczynił się on także do założenia sekcji szermierczej K.U. AZS - UAM Poznań, w której pełnił również rolę trenera. Jego odejście było ogromnym szokiem i ciosem dla całego środowiska szermierczego.

Chwile grozy reprezentacji Niemiec. Ich samolot musiał awaryjnie lądować

Tragiczna śmierć Mateusz Witkowskiego to ogromny cios dla szermierki

KS Warta Poznań to klub zajmujący się działalnością poza piłkarską. O tym, jak ważną postacią dla Warty był Mateusz Witkowski świadczy wpis na oficjalnej stronie klubu opublikowany dzień po jego śmierci. - Nagła śmierć Mateusza Witkowskiego jest wielką stratą dla wielkopolskiej szermierki, straciliśmy wspaniałego kolegę, utalentowanego trenera i organizatora wydarzeń sportowych. Cześć Jego pamięci! – napisano na koniec artykułu, w którym przedstawiciele klubu podsumowują osiągnięcia 37-latka. Witkowski był niezwykle ważną postacią także na UAM Poznań. Po ukończeniu studiów doktoranckich rozpoczął pracę w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu na UAM w Poznaniu, a w ostatnim czasie pełnił tam nawet funkcję dyrektora.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze