O KTÓREJ GODZINIE skoki dzisiaj w Zakopanem 15.01 W sobotę konkurs drużynowy Skoki narciarskie dzisiaj O której godzinie skoki w sobotę Zakopane

2022-01-15 10:48
O której godzinie skoki narciarskie dzisiaj sobota 19.03 Polacy walczą w Oberstdorfie Skoki dzisiaj O której skoki w sobotę 19 marca
Autor: Marek Zieliński O której godzinie skoki narciarskie dzisiaj sobota 19.03 Polacy walczą w Oberstdorfie Skoki dzisiaj O której skoki w sobotę 19 marca

O KTÓREJ GODZINIE SKOKI dzisiaj w Zakopanem 15 stycznia sobota Skoki narciarskie dzisiaj O której godzinie skoki w sobotę 15.01 Zakopane. Porywisty i silny wiatr nie pozwolił przeprowadzić zaplanowanych na wczoraj kwalifikacji do niedzielnego konkursu PŚ w Zakopanem. W końcu trzeba było przełożyć je na niedzielę. Na sobotę 15 stycznia zaplanowano konkurs drużynowy. Pod nieobecność kontuzjowanego Kamila Stocha i zarażonego Dawida Kubackiego liderem polskiego zespołu ma być Piotr Żyła, który ostatnio błysnął formą. Skoki dzisiaj O której godzinie dzisiaj skoki w Zakopanem sobota 15.01.

O KTÓREJ GODZINIE SKOKI dzisiaj 15.01 sobota Zakopane

Zbyt silny wiatr storpedował piątkowe kwalifikacje na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Ruchy powietrza o prędkości 8 m/s uniemożliwiły rozegranie nawet serii treningowych. Walkę o udział w niedzielnym konkursie przeniesiono właśnie na niedzielę – na godz. 14.30. Dwie serie treningowe zaplanowano zaś na sobotę, mają ruszyć o godz. 13.30, czyli tuż przed konkursem drużynowym (start o 16.00). Gdy tylko zapadła ostateczna decyzja o odwołaniu zawodów, polscy skoczkowie udali się na trening. Michal Doleżal jeszcze w piątek nie zdecydował, kto będzie reprezentował Polskę w konkursie drużynowy. Pewny udziału w zawodach może być Piotr Żyła, obok niego najprawdopodobniej wystąpią ci, których widzieliśmy w Turnieju Czterech Skoczni: Jakub Wolny, Andrzej Stękała i Paweł Wąsek. Udział tego ostatniego stał się możliwy, gdy po pozytywnym teście na COVID-19 wynik kolejnego testu był negatywny. Dawno nie widzieliśmy tak mało kibiców pod Wielką Krokwią. Powody są dwa: pandemia COVID-19 i słaba forma polskich skoczków. Już dziś będą mieli pierwszą okazję na odzyskanie zaufania fanów.

SKOKI dzisiaj w Zakopanem O KTÓREJ GODZINIE SKOKI 15.01 sobota

Miało być piękne święto w Zakopanem, ale wygląda to coraz gorzej. Do kiepskiej formy polskich skoczków doszły kolejne problemy z kontuzjami i zakażeniami koronawirusem. Najpierw staw skokowy skręcił na rozgrzewce Kamil Stoch, eliminując się z Pucharu Świata w Zakopanem, gdzie miał wrócić do rywalizacji. A potem gruchnęła przykra wiadomość o pozytywnych wynikach testów. Na Wielkiej Krokwi nie poskacze w ten weekend na pewno Dawid Kubacki. Zarazil się koronawirusem i został poddany izolacji. To kolejny przypadek COVID-19 w kadrze narodowej skoczków, po Klemensie Murańce, który przeszedł chorobę w listopadzie, w Niżnym Tagile. Sytuacja stała się dramatyczna, bowiem zawody w Zakopanem są ostatnią imprezą przed ogłoszeniem składu na igrzyska olimpijskie. Dawid Kubacki i Paweł Wąsek nie będą mieli możliwości potwierdzenia swoich aspiracji w porównaniu z konkurentami. A trenerzy kadry i PZN będą zmuszeni podawać nazwiska olimpijczyków na wyczucie. W miejsce dwóch zakażonych zawodników nie zostaną wprowadzeni inni. Polska reprezentacja zmalała do 10 skoczków.

PŚ w Zakopanem, sobota 15.01 PROGRAM

  • 13:30 - Oficjalny trening
  • 16:00 - Konkurs drużynowy

Skoki narciarskie dzisiaj O której godzinie skoki w Zakopanem 15 stycznia sobota

Ze składu na Zakopane wypadł niestety Kamil Stoch. Po raz drugi w ciągu miesiąca los podstawił mu nogę na drodze do odzyskania mistrzowskiej formy. Mistrz olimpijski skręcił staw skokowy i nie zobaczymy go w najbliższy weekend na Wielkiej Krokwi. – Pęka mi serce – nie krył ogromnego rozczarowania Kamil Stoch. Gdy w grudniu zajął trzecią lokatę w pierwszym konkursie PŚ w Klingenthal, nazajutrz zapalenie zatok nie pozwoliło mu stanąć na rozbiegu. Kiedy w miniony poniedziałek, po kilkudniowej przerwie od skakania, fruwał daleko na Wielkiej Krokwi, dwa dni później doznał urazu stawu skokowego podczas rozgrzewki w sali zakopiańskiego OPO. – Dwa ostatnie skoki Kamila w poniedziałek miały długość 132 i 136 m, a oddane były z niskiej belki – wyjawił nam sekretarz generalny PZN, Jan Winkiel.

O KTÓREJ SKOKI dzisiaj 15.01 sobota Zakopane O KTÓREJ GODZINIE dzisiaj skoki

Mocne wrażenie zrobiło rozpowszechnione w sieci zdjęcie zaczerwienionej lewej kostki Kamila Stocha (34 l). Mistrz olimpijski czeka z nadzieją na wyleczenie stawu skokowego, który skręcił w środę rano podczas rozgrzewki przed treningiem w sali. - To dobrze, że zasiniona wcześniej kostka jest teraz zaczerwieniona, bo to oznacza, że rana się goi - wyjaśnił opiekujący się Kamilem chirurg ortopeda dr Aleksander Winiarski. - Jest już nieco lepiej: zmniejszył się obrzęk kostki, zmniejszył się ból, poprawia się ruchomość stawu - dodał. Najlepszy polski skoczek poddawany jest codziennie dwóm seriom fizjoterapii: rano i po południu. Kiedy może wrócić na skocznię? - Co do zawodów w Titisee [zaplanowanych na 21-23 bm.] będę mógł się wypowiedzieć po niedzieli - zadeklarował lekarz kadry. - A co do igrzysk w Pekinie to naszym celem jest nadal, aby udało mu się tam wystartować.

Skoki narciarskie dzisiaj GODZINA 15.01 O której skoki dzisiaj w Zakopanem

PŚ w Zakopanem. Na sobotę 15 stycznia zaplanowano konkurs drużynowy. Początek o godzinie 16. Transmisja TV na antenach TVP 1, TVP Sportu, TVN i Eurosportu 1.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze