O której godzinie skoki dzisiaj niedziela 2.04.2023 Dziś konkurs w Planicy wcześnie rano! O której dzisiaj skoki narciarskie w niedzielę 2 kwietnia 2023

i

Autor: AP O której godzinie skoki dzisiaj niedziela 2.04.2023 Dziś konkurs w Planicy wcześnie rano! O której dzisiaj skoki narciarskie w niedzielę 2 kwietnia 2023

O której dzisiaj skoki?

O której godzinie skoki dzisiaj niedziela 2.04.2023 Dziś konkurs w Planicy wcześnie rano! O której dzisiaj skoki narciarskie w niedzielę 2 kwietnia 2023

2023-04-02 6:18

Skoki dzisiaj O której godzinie skoki dzisiaj niedziela 2.04.2023 Skoki dziś w Planicy zamykają najdłuższy w historii sezon Pucharu Świata. Przed nami ostatni konkurs PŚ, a kibice zastanawiają się, o której skoki dzisiaj 2 kwietnia 2023. Na niedzielę zaplanowano konkurs indywidualny PŚ w Planicy. Polscy skoczkowie mieli już w ten weekend powody do zadowolenia. W osłabionym składzie mogą świętować trzecie miejsce Piotra Żyły i czwarte miejsce w drużynówce, w której triumfowali Austriacy przed Słowenią. W konkursie indywidualnym najlepszy okazał się Stefan Kraft. Sprawdź o której dzisiaj skoki w niedzielę 2.04 Planica.

Piotr Żyła zajął trzecie miejsce w jednoseryjnym konkursie indywidualnym w Planicy. Reprezentacja Austrii wygrała konkurs drużynowy. Polacy w składzie Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Kamil Stoch i Piotr Żyła ukończyli rywalizację na czwartej pozycji. Przed nami ostatnia odsłona rywalizacji w Pucharze Świata.

Skoki dzisiaj O której godzinie skoki w niedzielę 2.04.2023 Skoki w Planicy O której

Na niedzielę 2 kwietnia zaplanowano konkurs indywidualny. Znów wcześnie rano, bo wtedy wiatr ma być słabszy. Jak wypadną Polacy? Polscy skoczkowie już tydzień temu w Lahti pokazali, że forma wciąż jest. To było już siódme podium Polaków w konkursie drużynowym na obiektach Salpausselka. A trzecie miejsce zajęli, skacząc przecież bez swojego lidera. W Lahti walczyli właśnie dla niego. Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek nie ukrywali, że każdy metr zdobyty w powietrzu poświęcili Dawidowi Kubackiemu i jego żonie Marcie. – To podium dedykujemy naszemu drogiemu Dawidowi i Martusi. Trzymamy za was kciuki i sercem jesteśmy z wami – skomentował przed kamerą Eurosportu Stoch, tworząc z dłoni gest serca. – To dla Marty i Dawida. Przed konkursem dowiedzieliśmy się, że z Martą jest lepiej, co dało nam dodatkowy zastrzyk energii. To trzecie miejsce to dla nas coś więcej niż tylko podium – dodał Thomas Thurnbichler, szkoleniowiec polskich skoczków.

O której godzinie skoki dzisiaj niedziela 2.04.2023 Planica

Rywalizację rozpoczęli w listopadzie i skończą ją dopiero w niedzielę. Podopieczni Thomasa Thurnbichlera odczuwają trudy najdłuższego sezonu w historii, ale chcą go zakończyć dalekimi lotami. – Każda nacja ma problemy i nie jesteśmy w tym osamotnieni. Wiadomo, że skaczemy bez Dawida Kubackiego, naszego lidera, ale wierzę w naszych chłopaków. Raw Air w wykonaniu Piotrka był kiepski. Za dużo chaosu w skokach, w jego technice. Przeziębienie już za nim i wierzę, że ta energia wróciła. By wróciło mu czucie ciała, czucie nóg – mówi Jakub Kot, były skoczek, obecnie ekspert Eurosportu. Liczy również na Kamila Stocha, który dzierży rekord Polski w długości skoku, ustanowiony właśnie na Letalnicy (251,5 m). – Kamila nigdy nie wolno skreślać. W Lahti złapał już „fajne życie”, w Finlandii oddał tam kilka dobrych skoków – dodał, zauważając obniżkę formy Halvora Egnera Graneruda. – Ostatnie skoki w Lahti miał mocno skrzywione na progu. Wyglądały niebezpiecznie. Zobaczymy, czy to był zbieg okoliczności, czy jego błędy – zakończył.

Skoki narciarskie dzisiaj niedziela 2.04.2023 O której dzisiaj skoki w Planicy

Dawida Kubackiego w Lahti oczywiście nie było, nie będzie również w ten weekend w Planicy. Skoczek z Nowego Targu trwa przy żonie, która od tygodnia znajduje się w szpitalu i walczy powrót do zdrowia. Kubacki miał w Finlandii godne zastępstwo, Polacy wskoczyli na podium z dużą przewagą nad czwartymi Norwegami. Druga Słowenia była jeszcze w zasięgu naszych zawodników, bezkonkurencyjni okazali się Austriacy. Zdaniem Stocha mogło być lepiej. – W drugiej serii było dużo nerwów, skoczyłem nieźle, mogło być lepiej, dlatego jestem trochę taki zniesmaczony. Najmniejszy błąd kosztuje wiele – tłumaczył tuż po konkursie.

O której skoki dzisiaj 2.04 niedziela O której skoki w niedzielę 2 kwietnia 2023

Na niedzielę 2 kwietnia zaplanowano konkurs indywidualny w Planicy. Początek konkursu indywidualnego o godzinie 10. Transmisja TV na antenie TVN i Eurosportu 1 oraz online w Playerze.

Quiz: Piotr Żyła, co o nim wiesz? 10 punktów to obowiązek!

Pytanie 1 z 10
Jak ma na imię była żona Piotra Żyły?
Piotr Żyła po zdobyciu MŚ
Listen on Spreaker.
Najnowsze