O której godzinie SKOKI DZISIAJ niedziela 19.02.2023 Dziś konkurs duetów! PŚ w Rasnovie O której dzisiaj skoki w niedzielę 19 lutego 2023

i

Autor: Artur Hojny O której godzinie SKOKI DZISIAJ niedziela 19.02.2023 Dziś konkurs duetów! PŚ w Rasnovie O której dzisiaj skoki w niedzielę 19 lutego 2023

O której dzisiaj skoki?

O której godzinie SKOKI DZISIAJ niedziela 19.02.2023 Uwaga na godzinę, dziś konkurs duetów w Rasnovie! O której dzisiaj skoki w niedzielę 19 lutego 2023

2023-02-19 10:28

Skoki dzisiaj o której godzinie dzisiaj skoki niedziela 19 lutego 2023 Przed nami ostania odsłona rywalizacji na skoczni w Rasnovie, a kibice zastanawiają się już, o której skoki dzisiaj 19.02.2023. Na niedzielę zaplanowano konkurs duetów, w którym powalczą Kacper Juroszek i Tomasz Pilch. Wczorajszy konkurs indywidualny wygrał Niemiec Andreas Wellinger, potwierdzając świetną dyspozycję. Tym razem Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Kamil Stoch nie biorą udziału w rywalizacji, ale na skoczni w Rasnovie skaczą inni Polacy. Najlepszy z nich był wczoraj Tomasz Pilch, zajął 12. miejsce. Sprawdź, o której dzisiaj skoki w niedzielę 19.02 Rasnov.

Spis treści

Skoki narciarskie dzisiaj (w niedzielę 19 lutego) to konkurs duetów w Rasnovie. Sobotni konkurs indywidualny wygrał Niemiec Andreas Wellinger. Oddał skoki na odległość 94 m oraz 99 m. Drugie miejsce zajął Ziga Jelar, a trzeci był Karl Geiger. Polacy w komplecie awansowali do finałowej serii. Najlepszy z naszych skoczków Tomasz Pilch zakończył zawody na 12. miejscu. W konkursie duetów w zespole polskim powalczą Kacper Juroszek i Tomasz Pilch.

Skoki dzisiaj O której godzinie skoki w niedzielę 19.02.2023 O której dzisiaj skoki 19 lutego

Puchar Świata w Rasnovie nie przyciągnął wielkiego zainteresowania ze strony skoczków, bo jest wyjątkowo słabo obsadzony. Tylko Niemcy przylecieli w najsilniejszym składzie. Poziomem postanowili dostosować się również organizatorzy, którzy zaliczyli dwie ogromne wpadki. Kibice oglądający skoki w Rasnovie byli świadkami skandalicznych scen i mogli poczuć się zepchnięci na dalszy plan.

O której godzinie skoki dzisiaj 19.02 niedziela PŚ w Rasnovie O której konkurs duetów

Skocznia w Rasnovie to dość specyficzny obiekt. Nieopodal zamku w Branie, który od lat uchodzi za siedzibę wampira Draculi, odbędzie się rywalizacja o kolejne punkty Pucharu Świata. W Rumunii zaplanowano dwa konkursy: jeden indywidualny i jeden drużynowy. Rasnov to rodzynek w tegorocznym kalendarzu. Tylko tam skoczkowie będą mogli się zmierzyć na obiekcie normalnym (rozmiar 97 m) w sezonie 2022/2023. To również jedyna szansa dla całej stawki na sprawdzenie dyspozycji na mniejszej skoczni przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w Planicy.

Skoki narciarskie dzisiaj O której dzisiaj skoki niedziela 19 lutego 2023 Rasnov

Pierwszy Puchar Świata w Rasnovie odbył się trzy lata temu, a na jeden z konkursów wybrał się nawet ówczesny Ludovic Orban. W obawie o niską frekwencję na Trambulina Valea Carbunarii na skocznie zaproszono uczniów oraz… wojskowych. W mieście w Transylwanii skoki można było obejrzeć za darmo i tak samo będzie tym razem. Wciąż trwa walka o promocję skoków w tym kraju, a skoczkowie z Rumunii ciągle czekają na pierwsze sukcesy w Pucharze Świata.

O której skoki dzisiaj niedziela 19.02 PŚ w Rasnovie

Thomas Thurnbichler zdecydował, że do Rumunii poleci tylko 4 polskich zawodników, a wśród nich nie będzie naszych najlepszych skoczków. Na zawody w Pucharu Świata w Rasnovie wybiorą się tylko Jan Habdas, Tomasz Pilch, Kacper Juroszek i Maciej Kot. Sam Thurnbichler także nie pojawi się w Rumunii. To na pewno duży cios dla fanów, którzy chcieli wybrać się na te zawody, ale też i dla telewidzów. Jednakże trudno nie zrozumieć decyzji sztabu. Ważniejsze w tej chwili są mistrzostwa świata, które zaraz po zawodach w Rumunii rozpoczną się w słoweńskiej Planicy.

Skoki narciarskie dzisiaj 19.02.2023 O której skoki w niedzielę

Na niedzielę zaplanowano konkurs drużynowy duetów. Początek pierwszej serii o godzinie 16.10. Transmisja TV na TVP 1 i TVP Sport. W konkursie duetów w zespole polskim powalczą Kacper Juroszek i Tomasz Pilch.

Poniżej program zawodów mężczyzn.

Niedziela, 19.02.2023

  • 15:00 - Seria próbna
  • 16:10 - Konkurs duetów
Dawid Kubacki SZCZERZE o ojcostwie. Żona skoczka może liczyć na wielkie wsparcie
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze