Pele musi zostać w szpitalu. Legenda piłki przechodzi chemioterapię

2021-12-10 10:50
Pele
Autor: East News Pele

Kilka dni temu legendarny brazylijski piłkarz Pele musiał trafić do szpitala. Jak pisaliśmy, 81-latek już wcześniej tej jesieni był leczony w placówce medycznej w związku z guzem okrężnicy. Wtedy po kilku dniach hospitalizacji Pele został wypisany do domu. Tym razem pobyt ma być rutynowy, chociaż, jak stwierdził sam pacjent, musi jeszcze zostać w szpitalnym łóżku.

Pele poinformował o swoim stanie zdrowia na koncie instagramowym. „Przyjaciele, od 30 września, kiedy wyszedłem ze szpitala, wiecie, że w ramach leczenia odbywam sesje chemioterapii. Dziś jestem w szpitalu imienia Alberta Einsteina na ostatniej sesji w 2021 roku. Chciałem się z wami tym podzielić. W końcu każde małe zwycięstwo jest powodem do świętowania, nie sądzicie? Wykorzystam ten czas, by zrobić kolejne badania, więc zostanę tu przez kilka dni. Nie martwcie się, właśnie przygotowuję się do sezonu świątecznego!” – zapewnił Pele.

Lewandowski wykonał telefon do Kuleszy po wielkiej burzy. Prezes niczego nie ukrywał, wyciekły słowa kapitana

We wrześniu słynny piłkarz przeszedł operację usunięcia guza okrężnicy. W szpitalu przebywał od 31 sierpnia, istniały w pewnym momencie obawy o jego życie, ale okazały się głównie spekulacjami. W 2015 r. Pele miał operację prostaty, w tamtym okresie kilka razy leczono go w szpitalu. W 2019 zmagał się z infekcją układu moczowego.

Reprezentant Polski zawieszony za doping! Strzelał jak natchniony, a teraz...

Sonda
Czy Pele to najlepszy piłkarz w historii?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze