Piłkarz jednym strzałem ZDEMOLOWAŁ... bar. Takich scen jeszcze nie widzieliście [WIDEO]

2020-02-24 17:42 DaO
Alen Halilović, Heerenven
Autor: Twitter Alen Halilović

W historii piłki nożnej oddano już wiele legendarnych strzałów, które na zawsze zapadły w pamięci kibiców. Niektóre z nich dawały najważniejsze triumfy, a inne z kolei wędrowały gdzieś wysoko nad poprzeczką w decydujących momentach. Ale jeszcze nigdy jedno uderzenie zawodnika nie zdemolowało baru. Aż do sobotniego meczu...

Liga holenderska uchodzi za jedną z lepszych w Europie. Słynie przede wszystkim z nienagannej techniki zawodników. Ale nawet w takich rozgrywkach zdarzają się kuriozalne sytuacje. Taka miała miejsce podczas rywalizacji Heerenven z Ado Den Haag. Faworytem byli gospodarze, którzy nadal liczą się w walce o udział w europejskich pucharach.

Ado sprawiło jednak niespodziankę, bo piłkarze prowadzeni przez Alana Pardewa wywieźli punkt z terenu rywala. Goście mieli nawet nadzieję na zwycięstwo, ale w 78. minucie odebrał je Alen Halilović. To właśnie Chorwat ustalił wynik spotkania na 2:2. Ofensywny zawodnik wcześniej jednak zanotował strzał, którego kibice jak i on sam nie zapomni do końca życia.

Tuż po pojawieniu się na murawie, Halilović przeprowadził rajd prawą stroną boiska. Zdecydował się na indywidualne wykończenie akcji. Z ostrego kąta oddał bardzo mocny strzał. Próbował tak zakręcić piłkę, aby ta wpadła w samo okienko. Uderzenie nie do końca wyszło chorwackiemu zawodnikowi. Piłka przeleciała bowiem nad bramką i... wpadła w stadionowy bar. Leciała na tyle szybko, że zdemolowała półkę z czipsami. Takiego efektu strzału nie widzieliśmy jeszcze nigdy.

Najnowsze