Polska kobieta-pająk znowu to zrobiła! Aleksandra Mirosław pobiła rekord świata. Zobacz wideo

2022-05-06 13:42
Aleksandra Mirosław
Autor: Iwanczuk/Sport/Reporter Aleksandra Mirosław

Brawo, brawo, brawo! Aleksandra Mirosław kolejny raz pobiła rekord świata w speed-climbingu. Polska kobieta-pająk dokonuje rzeczy niesamowitych i pobiła swój najlepszy wynik. Świetna polska sportsmenka wdrapała się na sam szczyt w czasie 6,64 sekundy. Uśmiech na twarzy nie może dziwić!

Polska kobieta-pająk znowu to zrobiła! Reprezentantka naszego kraju podbiła serca kibiców w Tokio. Teraz kolejny raz przebije się do ich świadomości. Rywalizująca we wspinaczce sportowej na czas Aleksandra Mirosław poprawiła w piątek własny rekord świata. W eliminacjach zawodów Pucharu Świata w Seulu osiągnęła rezultat 6,64 s. Poprzedni najlepszy wynik był gorszy o 0,2 s.

Aleksandra Mirosław zdobędzie medal w Paryżu?

Poprzedni rekord Mirosław ustanowiła podczas ubiegłorocznych igrzysk w Tokio. W olimpijskim programie rywalizacja na czas była jednak tylko częścią kombinacji i nie rozdawano w niej medali. W kombinacji Polka uplasowała się na czwartej pozycji. Podczas Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024 konkurencje mają być rozdzielone, dzięki czemu ma szanse na złoto!

NIE PRZEGAP! Aleksandra Mirosław: kim jest? Sylwetka polskiej wspinaczki. Aleksandra Mirosław: mąż, rodzina, osiągnięcia

Piąty rezultat eliminacji w Seulu uzyskała Aleksandra Kałucka, szósty Patrycja Chudziak, a dziesiąty Natalia Kałucka. Zawody na czas w Korei Południowej są pierwszymi w tegorocznym Pucharze Świata. Finały zaplanowano na godzinę 13.00 czasu polskiego.

NIE PRZEGAP! Nie uwierzycie, kim jest mąż Aleksandry Mirosław. Zawdzięcza mu bardzo dużo, mają żelazne zasady w domu

Sonda
Czy oglądałeś zawody we wspinaczce sportowej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze