Aleksandra Mirosław: kim jest? Sylwetka polskiej wspinaczki. Aleksandra Mirosław: mąż, rodzina, osiągnięcia

2021-07-19 13:38
Aleksandra Mirosław, Paweł Fajdek
Autor: PAP Aleksandra Mirosław, Paweł Fajdek

Aleksandra Mirosław to jedna z czołowych zawodniczek w Polsce i na świecie uprawiających wspinaczkę sportową. Do tej pory nie miała okazji wystąpić na igrzyskach olimpijskich, ponieważ dyscypliny tej na nich po prostu nie było. W tym roku zadebiutuje ona jednak w Tokio i to właśnie Aleksandra Mirosław, jako aktualna mistrzyni Europy oraz świata we wspinaczce na szybkość, należy do grona zawodniczek, które powalczą o medal.

Aleksandra Mirosław była do tej pory znana przede wszystkim fanom wspinaczki sportowej. Urodzona w Lublinie zawodniczka specjalizuje się we wspinaczce na szybkość, w której święciła w ostatnich latach największe sukcesy. Teraz przed nią ogromne wyzwanie i szansa na zdobycie dużo większej sławy – jeśli sięgnie po medal olimpijski na nadchodzących igrzyskach w Tokio, z pewnością usłyszą o niej rzesze kibiców na całym świecie. Polka ma sporą szansę, aby osiągnąć sukces na imprezie w Japonii, ale nie będzie to takie łatwe, jak może się wydawać.

Aleksandra Mirosław zapowiada walkę o medal na Igrzyskach Olimpijskich

Aleksandra Mirosław - kim jest? OSIĄGNIĘCIA reprezentantki Polski

27-letnia zawodniczka od wielu lat prezentuje wysoki poziom – pierwsze sukcesy odnosiła już w 2009 roku na zawodach juniorskich, zaś później przyszły sukcesy w turniejach seniorskich. W 2013 zdobyła pierwszy medal seniorskiej imprezy mistrzowskiej – została wicemistrzynią Europy. Rok później, na mistrzostwach świata, zajęła trzecie miejsce. Największe sukcesy Aleksandra Mirosław odnosiła w 2018 i 2019 roku. Najpierw sięgnęła po mistrzostwo świata w Innsbrucku, a rok później obroniła tytuł w Hachioji oraz sięgnęła po złoto mistrzostw Europy w Edynburgu. Jako aktualna mistrzyni Starego Kontynentu oraz świata ma spore szanse na medal. Niestety dla niej, medal przyznawany jest za wielobój – oprócz wspinaczki szybkiej jest to także bouldering i prowadzenie, w którym Aleksandra Mirosław takich sukcesów już nie odnosiła.

Nie uwierzycie, kim jest mąż Aleksandry Mirosław. Zawdzięcza mu bardzo dużo, mają żelazne zasady w domu

Aleksandra Mirosław – mąż Mateusz, rodzina

Pisząc o Aleksandrze Mirosław nie sposób nie wspomnieć o jej mężu Mateuszu, który na co dzień jest… trenerem swojej małżonki! Choć Aleksandra Mirosław nie udziela często wywiadów, to w jednym z nich zdradziła, jak wygląda jej relacja z mężem.  - To mogłoby odbijać się na naszych relacjach, ale wydaje mi się, że jesteśmy coraz bliżej tego złotego środka. W Japonii byliśmy w pracy, na relacjach zawodnik – trener. Dopiero po powrocie wróciliśmy do relacji mąż i żona – mówiła w 2019 roku w rozmowie z „Kurierem Lubelskim” wspinaczka. Para zna się od wielu lat – w 2017 roku zaręczyli się a dwa lata później wzięli ślub.

Seks na IO Tokio 2020 skończy się totalną demolką? Obawa, że łóżka nie wytrzymaja nocnych igraszek

Kalendarz startów wspinaczki, wielobój kobiet

  • 4 sierpnia – kwalifikacje
  • 6 sierpnia – finały
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze