Rosjanie KOMBINUJĄ jak mogą! Chcą przechytrzyć wszystkich, nie zgadniesz co wymyślili

2021-01-14 20:34 bnm
Rosyjski Komitet Olimpijski
Autor: fot. AFP/East News Rosyjski Komitet Olimpijski

W związku z aferą dopingową wielu rosyjskich sportowców decyzją Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) ma zakaz reprezentowania narodowych barw do końca 2022 roku. Ci, którym nie udowodniono udziału w procederze, mogą walczyć o medale, ale nie pod rosyjską flagą. I co za tym idzie bez odgrywania rosyjskiego hymnu. Zawodnicy wpadli jednak na pewien pomysł.

CAS wspomnianą decyzję ogłosił w grudniu zeszłego roku. W efekcie rosyjskich sportowców zabraknie m.in. podczas tegorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio. Wyjątek stanowić będą zawodnicy, którym nie udowodniono winy w głośnej aferze dopingowej.

Mistrz olimpijski atakował Kapitol. Klete Keller zidentyfikowany

Jest jednak jeden warunek. "Czyści" Rosjanie mogą startować, ale nie mogą występować pod swoją flagą. A jeśli staną na najwyższym stopniu podium, to nie zostanie im odegrany rosyjski hymn.

Rosjanie znaleźli jednak i na to sposób. Ich najnowszy pomysł to zastąpienie hymnu znają ludową pieśnią "Katiusza".

- Propozycji było naprawdę dużo, sporo z nich w nowoczesnym stylu, ale my postanowiliśmy postawić na jedną z naszych najbardziej znanych ludowych pieśni - powiedziała Zofia Wielika, przewodnicząca komisji zawodniczej Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego (ROC).

Wymierzyli bolesny cios Donaldowi Trumpowi. Nie odbędzie się...

Co dalej z igrzyskami w Tokio? Wojciechowski: To byłaby tragedia
Najnowsze