Mark Clattenburg poprowadzi finał Euro 2016 Portugalia - Francja

Autor: East News Mark Clattenburg poprowadzi finał Euro 2016 Portugalia - Francja

Słynny sędzia przerwał mecz po wezwaniu do modlitwy. Arabowie byli zachwyceni!

2018-01-26 9:38

Mark Clattenburg to były arbiter angielskiej Premier League. Obecnie sędziuje mecze w Arabii Saudyjskiej, gdzie musiał dostosować się do panujących zwyczajów. Podczas środowego spotkania jedna z okolicznych świątyń wezwała wiernych do modlitwy, więc Clattenburg przerwał rozgrywane spotkanie, czym zyskał sobie uznanie arabskich kibiców.

Mark Clattenburg to bardzo znany arbiter. Anglik przez 13 lat sędziował w Premier League oraz w międzynarodowych spotkaniach na świecie. Sędzia postanowił jednak spróbować czegoś nowego i w lutym ubiegłego roku zostawił ligę angielską na rzecz rozgrywek w Arabii Saudyjskiej.

Razem z nowym krajem zamieszkania Clattenburg musiał poznać nowe zwyczaje tamtejszego życia codziennego. Jednym z nich jest jest wzywanie wiernych do modlitwy przez meczety. Kapłani z arabskich świątyń kilka razy w ciągu dnia dają sygnał do modlitwy. Dla muzułmanów jest to bardzo ważny, wręcz obowiązkowy rytuał.

Taka sytuacja miała miejsce podczas środowego meczu pomiędzy drużyną Al Feiha i Al-Fateh rozgrywanego w ramach walki o puchar tamtejszej ligi. W trakcie spotkania piłkarze, sędzia i kibice usłyszeli wezwanie do modlitwy. Arbiter, zdający sobie sprawę z religijności muzułmanów, postanowił przerwać rywalizację. Arabowie oddali się modlitwie, a zaraz po niej nagrodzili Clattenburga brawami. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla ekipy Al Feiha, która awansowała do ćwierćfinału pucharowych rozgrywek.