Szmal dokopał Ruskim

2009-01-19 7:30

Polska bije Rosję 24:22 w swoim drugim meczu na mistrzostwach świata w Chorwacji. Zwycięstwo zawdzięczamy fenomenalnie broniącemu Sławomirowi Szmalowi (31 l.).

Szmal odbija rzut z drugiej linii i pada na parkiet, piłka trafia do rosyjskiego skrzydłowego, ale Szmal w ułamku sekundy zrywa się i zatrzymuje także dobitkę. Akcja z przedostatniej minuty meczu była najlepszym podsumowaniem meczu Polska - Rosja, którego bohaterem był polski bramkarz.

W niedzielny wieczór Szmal bronił w beznadziejnych sytuacjach. Za sprawą popularnego "Kasy" Rosjanie marnowali znakomite okazje bramkowe, a na siedem wykonywanych rzutów karnych wykorzystali tylko trzy! I to pozwoliło podopiecznym Bogdana Wenty (48 l.) wygrać mecz, który rozpoczął się fatalnie - od prowadzenia Rosjan 6:1.

Wygląda na to, że od dziś rodzice niegrzeczne rosyjskie dzieci straszyć będą Szmalem. Wystarczy przecież pamiętać, że dwa lata temu bohaterem ćwierćfinałowego meczu mistrzostw świata Polska - Rosja także został nasz bramkarz. Tamto zwycięstwo otworzyło Polakom drogę do strefy medalowej. Teraz przyszło nam się mierzyć z Rosjanami już na początku turnieju, ale niedzielna wygrana też jest bardzo ważna. Nie tylko ułatwia nam sprawę awansu z grupy, ale może przydać się w tabeli kolejnej rundy, w której uwzględnione zostaną wyniki spotkań z drużynami, które również awansowały.

Dziś Polacy zmierzą się z Macedonią (godz. 15.30, transmisja w TVP 2), a jutro w mistrzostwach dzień przerwy.

Grupa C

Sobotnie i niedzielne mecze: POLSKA - Algieria 39:22, Niemcy - Rosja 26:26, Macedonia - Tunezja 24:25, Algieria - Macedonia 19:33, Tunezja - Niemcy 24:26, POLSKA - Rosja 24:22