Znicz, świeczka

i

Autor: EastNews Znicze

Druzgocące informacje

Tragedia w Austrii. Młody piłkarz nie żyje, od lat zmagał się z ciężką chorobą

2022-11-19 19:02

Śmierć człowieka niemal zawsze stanowi ogromną tragedię. Szczególnie, gdy umiera osoba młoda, mająca przed sobą całe życie. Niestety, właśnie to spotkało w ostatnich dniach Mario Keila. 27-letni zawodnik SV Austria Salzburg przegrał walkę z chorobą. Piłkarz od trzech lat zmagał się z rakiem węzłów chłonnych.

Mario Keil – sylwetka

Mario Keil występował na pozycji środkowego obrońcy. Cała jego przygoda z futbolem związana była z klubami z rodzimej Austrii. 27-latek był wychowankiem USC Neukirchen, a w kolejnych latach występował również w barwach takich zespołów jak Mittersill, Wals-Gruenau, Bramberg, St. Johann, Saalfelden czy Austria Salzburg. To właśnie podczas gry w ostatnim z wymienionych zespołów usłyszał druzgocącą diagnozę lekarską – rak węzłów chłonnych…

Marina nagrała ze Szczęsnym hymn na mundial! Hit Nicki Minaj może się schować, piosenka ma ważne przesłanie

Przegrał walkę z chorobą

Dla Keila transfer do trzecioligowej Austrii Salzburg miał być dużym krokiem naprzód w przygodzie z piłką nożną. Pod koniec 2019 roku został jednak wystawiony na ciężką próbę, zdiagnozowano bowiem u niego raka węzłów chłonnych. 27-letni wówczas zawodnik nie poddał się jednak, postanowił podjąć walkę z nowotworem. Ostatecznie latem obecnego roku środkowy obrońca zdecydował się zawiesić buty na kołku. Jak tłumaczył, chciał w pełni skupić się na powrocie do pełni zdrowia. Niestety, cel ten okazał się niemożliwy do realizacji.

Manuel Neuer powiedział „tak”. Zrobi to, jest do tego w pełni przekonany

Mario Keil nie żyje

Mario Keil walkę z chorobą ostatecznie przegrał 14 listopada 2022 roku. Jako pierwszy – za pomocą mediów społecznościowych – poinformował o tym ostatni klub w jego karierze, Austria Salzburg. „Opłakujemy Mario Keila. Jesteśmy wdzięczni za to, że mieliśmy okazję poznać go osobiście. Choć odszedł z tego świata, to będzie żył w naszych sercach. Spoczywaj w pokoju Mario. Dziękujemy za wszystko” – głosił komunikat. Śmierć 27-latka wstrząsnęła całą społecznością związaną z klubem. Internauci gremialnie składają kondolencje, ślą wyrazu współczucia bliskim zmarłego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze