Zmarł wielokrotny mistrz Polski. Nie żyje Janusz Kusiński

2020-07-06 13:07 Mateusz Sobiecki
Świeczka, znicz
Autor: Pixabay Świeczka

Bardzo smutne informacje przekazał syn słynnego polskiego mistrza tenisa stołowego, Janusza Kusińskiego. 84-letni były zawodnik zmarł w Warszawie. Tylko dwoje Polaków zdobyło więcej złotych krążków krajowych mistrzostw - Danuta Szmidt Calińska i Lucjan Błaszczyk.

Janusz Kusiński był legendą polskiego tenisa stołowego. Jak przypomina portal RadioZet.pl, na swoim koncie przez 20 lat zawodowej kariery zgromadził blisko czterdzieści medali mistrzostw Polski, z czego aż 31 było złotych. Na swoim koncie miał pięć tytułów mistrza Polski w singlu. Znakomicie radził sobie także w deblu i mikście.

Kostecki trzy dni przed śmiercią dzwonił do żony. Padły wstrząsające słowa [WIDEO]

Super Sport 2 VII

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

O śmierci Kusińskiego w wieku 84 lat poinformował jego syn Marcin. - Przez dwie dekady zdobywał medale w mistrzostwach kraju, a później miłość do tego sportu przelał na mnie oraz wnuczki: Klaudię i Blankę. Ojciec był moim pierwszym trenerem i współtwórcą sukcesów. Potem wspierał moje córki. Nawet w ostatnich latach, jeśli zawody były w Warszawie lub okolicach, czasami przyjeżdżał, doradzał i kibicował - mówił Marcin Kusiński cytowany przez "Radio Zet".

Po zakończeniu kariery pracował jako trener czy kierownik szkolenia w polskim związku. Jako zawodnik od zawsze był związany ze Spójnią Warszawa.

W reprezentacji Polski występowali jego syn Marcin i wnuczka Klaudia. Oboje zwyciężali w mistrzostwach Polski, Marcin Kusiński zdobywał także medale drużynowych mistrzostw Europy.

Najnowsze