Siatkówka, mistrzostwa świata 2018, finał, Polska - Brazylia, Vital Heynen, Bartosz Kurek

i

Autor: FIVB Radość trenera Vitala Heynena i MVP mistrzostw świata 2018 Bartosza Kurka

Bartosz Kurek ciepło wspomina poprzedniego selekcjonera: Będzie mi brakować trenera Heynena [WIDEO]

2022-06-03 5:47

W kadrze siatkarzy wielkie zmiany po przyjściu nowego selekcjonera Nikoli Grbicia. Odszedł trener Vital Heynen, kariery zakończyło kilku doświadczonych graczy, w tym kapitan Michał Kubiak, inni nie dostali powołań, ale niezmiennie na posterunku pozostaje mający najdłuższy staż w drużynie narodowej MVP mundialu 2018, blisko 34-letni Bartosz Kurek. Jak mówi w wywiadzie dla „SE”, przed przyjęciem powołania zadał sobie sobie kilka kluczowych pytań i na wszystkie odpowiedź była twierdząca.

„Super Express”: – Pożegnanie z reprezentacją Kubiaka i kilku innych kolegów to dla ciebie zaskoczenie?

Bartosz Kurek: – Każdy zawodnik jest inny, ma organizm, którego musi się słuchać. Ja podjąłem taką decyzję, Michał inną, najlepszą dla siebie i, jak wiem, jest z nią pogodzony. Co do innych kończących przygodę kadrową, to był w większości wybór chłopaków. Nie przyszedł im pewnie lekko, ale widocznie był to dla nich odpowiedni moment.

– Tobie nie chodziło po głowie rozstanie z kadrą i skupienie się na grze w klubie?

– Miałem ten luksus, że zastanawiałem się wyłącznie nad tym, czy czuję jeszcze wyzwanie reprezentacyjne, czy jestem w stanie coś dać kadrze, czy mam motywację i wewnętrzny ogień. Na wszystkie te pytania odpowiedź była twierdząca. No i jestem.

Polki nie wykorzystały szansy w starciu z gigantem. Brazylia pokonała biało-czerwone w trzech setach

– Bardzo ciepło wypowiedziałeś się o odchodzącym Vitalu Heynenie tuż po brązie ME 2021. Czego ci będzie najbardziej brakować?

– Wypowiedziałem się ciepło i dalej mam ciepłe wspomnienia. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś się spotkamy. A czego będzie brakować? Trenera jako osoby. Ale mam telefon i zawsze mogę zadzwonić, pogadać. Mamy nowego trenera, z inną osobowością i pomysłem na siatkówkę. Ostatecznie chodzi przecież o to, żebyśmy dobrze grali, a jaką drogą do tego dojdziemy, ma mniejsze znaczenie. Grbić to profesjonalista dobrze przygotowany do swojej pracy. Pod tym względem postawiłbym znak równości z Vitalem. Choć Nikola wiele rzeczy robi inaczej. Zobaczymy z jakim efektem będziemy w stanie to sprzedać na boisku.

Wilfredo Leon zabrał głos w sprawie kontuzji i operacji. „Pojawia się duży znak zapytania w sprawie MŚ”

Siatkówka, Bartosz Kurek, Spała, siłownia, zgrupowanie kadry

i

Autor: Marek Żochowski Bartosz Kurek w czasie ciężkiej pracy na zgrupowaniu w Spale

– Tak doświadczony siatkarz jak ty czuje, że z przyjściem nowego szkoleniowca może jeszcze więcej z siebie wycisnąć?

– Jest tak z Grbiciem, było tak z Heynenem. Na kadrę przyjeżdża się też po to, by się rozwinąć siatkarsko. Ja zawsze zjawiałem się na obozie z takim założeniem, czy miałem 20 lat, czy ponad 30.

Siatkarz kadry Karol Kłos: Młodsi mają więcej sukcesów ode mnie, co nie jest trudne [WIDEO]

– Którego z kolegów kończących reprezentacyjną drogę będzie ci najbardziej brakować i dlaczego Cichego Pita? (Piotr Nowakowski, z którym Kurek na kadrze zawsze dzielił pokój – red.)

– Jeżeli budzisz się obok kogoś w wakacje przez dwanaście lat... Mój nowy współlokator wygląda trochę inaczej i zachowuje się trochę inaczej. Musimy się dotrzeć. Pit to chodząca historia polskiej siatkówki, legenda. I myślę, że tacy zawodnicy powinni być bardziej doceniani i stawiani na piedestale. Na pewno będzie go brakować. A moim nowym kolegą z pokoju jest Tomek Fornal i przed nim jeszcze długa droga, żeby doskoczyć do poziomu Pitera, nawet jeśli chodzi o liczbę medali... A tak już bez żartów, to myślę, że Forni jest na początku swojej drogi i jeszcze przyniesie wiele szczęścia naszym kibicom.

Obejrzyj cały wywiad z Bartoszem Kurkiem na kanale Super Express Sport na YouTube:

Sonda
Czy Nikola Grbić podjął dobrą decyzję o braku powołania dla Fabiana Drzyzgi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze