Karol Kłos

i

Autor: Cyfra Sport Karol Kłos

Siatkarz kadry Karol Kłos: Młodsi mają więcej sukcesów ode mnie, co nie jest trudne [WIDEO]

2022-05-31 19:35

Był jednym z pięciu nominowanych do tytułu „Siatkarz 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki”, który honorował najlepszych ligowców w dziejach profesjonalnych rozgrywek. Karol Kłos co prawda nie wygrał – trofeum powędrowało zgodnie z przewidywaniami do Mariusza Wlazłego – ale i tak znalazł się w zacnym wąskim gronie, co podkreśliło jego silną sportową pozycję w siatkarskiej ekstraklasie.

Ostatni sezon ligowy Kłos indywidualnie też miał udany, chociaż jego klub PGE Skra Bełchatów wylądował na rozczarowującym czwartym miejscu, a to było zdecydowanie poniżej aspiracji utytułowanej drużyny. Teraz Kłos mocniej myśli o sprawach związanych z kadrą narodową, do której powołał go nowy selekcjoner Nikola Grbić. Niedawno rozpoczął przygotowania pod okiem Serba w Spale. – Nie mam jakichś wielkich oczekiwań, już dużo przeżyłem w reprezentacji – mówi Kłos „Super Expressowi”. – Sporo się działo, śmieję się, że albo ja rezygnowałem, albo rezygnowano ze mnie, wygrywałem, przegrywałem. Doświadczyłem w tej reprezentacji wszystkiego – dodaje złoty medalista mistrzostw świata z 2014 roku.

Mariusz Wlazły podjął decyzję ws. sportowej kariery. Wiadomość przekazał jego klub

Cieszę się, że jest nowe rozdanie, pojawiła się nowa grupa ludzi chętnych do pracy, głodna sukcesów. Niektórzy są młodzi, a już bardzo utytułowani. Bardziej utytułowani ode mnie. Co nie jest trudne... Chcą wygrywać, pracować, to wszystko widać. Ja jestem po pierwszym tygodniu zgrupowania kadry w Spale, ale jest świetna atmosfera, dużo żartów. Jest też kilku doświadczonych zawodników, którzy młodym bardzo pomogą. Zrobiła się fajna mieszanka i cieszę się, że mogę brać w tym udział – podkreśla niespełna 33-letni środkowy.

Bartosz Kurek porównał Grbicia do Heynena. „Zmiana nie jest drastyczna”

Karol Kłos: Młodsi siatkarze mają więcej tytułów ode mnie

Kłos przypomniał, że w lidze zawodowej gra nieco krócej niż mają same siatkarskie rozgrywki profesjonalne. – Spędziłem w PlusLidze czternaście sezonów, pamiętam czasy, kiedy Skra Bełchatów była regularnie na tronie, udało mi się załapać na ostatni wywalczony przez nią tytuł – przypomina Kłos. – Ciesze się, że mogłem doświadczyć na własnej skórze jakie to uczucie być mistrzem Polski i przekonać się, że ta liga jest naprawdę mocna.

Bartosz Bednorz przerywa milczenie ws. gry w Rosji. „Jestem gotowy na krytykę” [WYWIAD]

Sonda
Czy Nikola Grbić podjął dobrą decyzję o braku powołania dla Fabiana Drzyzgi?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze