Wilfredo Leon

i

Autor: Cyfra Sport Wilfredo Leon

Wilfredo Leon zabrał głos w sprawie kontuzji i operacji. „Pojawia się duży znak zapytania w sprawie MŚ”

2022-05-31 20:29

To duży cios dla reprezentacji Polski siatkarzy! Potwierdziły się krążące od kilkunastu dni informacje, że Wilfredo Leon, pochodzący z Kuby gwiazdor Biało-Czerwonych, musi się poddać leczeniu operacyjnemu lewego kolana i wszystko wskazuje, że nie będzie dostępny w tym sezonie dla kadry. Sam siatkarz potwierdza, że leczenie może potrwać do trzech miesięcy. Do MŚ siatkarzy pozostało mniej czasu.

Po sezonie ligowym we Włoszech Leon szczerze wyznał w mediach społecznościowych: „W ostatnich miesiącach zmagałem się z problemami i cierpiałem”. Teraz podjął decyzję o przeprowadzeniu zabiegu w Szwecji. Ma chodzić o oczyszczenie więzadła rzepki. Operacja ma się odbyć w przyszłym tygodniu. To, że Leona zabraknie w Lidze Narodów (czerwiec i lipiec), jest oczywiste, pozostaje pytanie, czy zdoła dojść do siebie na MŚ, które startują pod koniec sierpnia. Oficjalnie w PZPS nikt tego nie powie, ale w kuluarach kadry usłyszeliśmy, że szansa, iż Leon wróci na mundial, jest iluzoryczna.

Siatkarz kadry Karol Kłos: Młodsi mają więcej sukcesów ode mnie, co nie jest trudne [WIDEO]

Szczęście w nieszczęściu, że pozycja przyjmującego jest w kadrze obsadzona wyjątkowo mocno. Na placu boju pozostali przecież tacy gracze jak MVP finału Ligi Mistrzów i mistrz Polski Kamil Semeniuk, jego klubowy kolega z Zaksy Aleksander Śliwka, nasz internacjonał Bartosz Bednorz czy robiący wielkie postępy Tomasz Fornal.

Mariusz Wlazły podjął decyzję ws. sportowej kariery. Wiadomość przekazał jego klub

Wilfredo Leon: Czasem muszę pomóc chłopakom

– Mamy świetnych zawodników na tej pozycji, więc nie trzeba się martwić o nieobecność Leona teraz, lecz o pełne wyleczenie. Patrzmy na niego w perspektywie igrzysk w Paryżu, a nie tego sezonu – komentuje dla „SE” Ryszard Bosek, mistrz olimpijski i mistrz świata.

Największa gwiazda wróciła do kadry siatkarek. „Jestem zmęczona, trzeba coś wykombinować”

Sam Wilfredo też zabrał głos w sprawie całej sytuacji. Poinformował o tym w mediach społecznościowych.

Oświadczenie Wilfredo Leona w sprawie kontuzji i operacji

Jak pewnie wiecie, od trzech miesięcy zmagam się z bólem tuż pod lewym kolanem. Po tym jak odbyłem konsultację na temat mojego stanu zdrowia ze specjalistami ze Szwecji, Polski i Włoch stało się dla mnie jasne, że potrzebuję operacji. Zaplanowano, że odbędzie się w przyszłym tygodniu, a czas powrotu do zdrowia szacowany jest na od półtora do trzech miesięcy. W związku z tym nie wystąpię w Lidze Narodów i pod dużym znakiem zapytania staje to, czy zdołam znaleźć się w drużynie na mistrzostwa świata. To dla mnie trudny moment, ponieważ zawsze starałem się zrobić wszystko, aby uniknąć operacji, ale wiem, że powrót do treningów z reprezentacją byłby zbyt bolesny i zbyt ryzykowny dla mojej siatkarskiej kariery. Wierzę, że wrócę silniejszy i będę gotowy do walki o trofea w nadchodzących turniejach”.

Sonda
Czy Nikola Grbić poprowadzi Polaków do wielkich sukcesów?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze