Bartosz Kurek wraca do kadry siatkarzy. Vital Heynen zabierze go na duży turniej?

2019-08-20 19:04
Bartosz Kurek, reprezentacja Polski
Autor: Cyfra Sport Bartosz Kurek

W październiku polscy siatkarze rozegrają 11 meczów Pucharu Świata w Japonii. Trener Vital Heynen ogłosił 25-osobowy szeroki skład na tę imprezę, w którym dokona jeszcze cięć. Wśród powołanych znalazł się Bartosz Kurek, który od końca kwietnia przechodzi rekonwalescencję po operacji kręgosłupa. Przez to nie zagrał w kwalifikacjach olimpijskich.

Tegoroczny Puchar Świata jest imprezą specyficzną, by nie powiedzieć – dziwną. Zwykle była to pierwsza kwalifikacja olimpijska w mocnej obsadzie, tym razem zawody nie mają żadnej stawki poza nagrodami finansowymi i punktami rankingowymi, a co więcej – rozpoczną się dwa dni po finale ME we Francji. Trudno się spodziewać, by trenerzy zabrali na tę imprezę podstawowych siatkarzy. Ostateczną czternastkę muszą zresztą podać 24 godziny przed startem rywalizacji.

Heynen postanowił wpisać do szerokiego składu Kurka, który za półtora miesiąca może być już w stanie rozgrywać mecze i dla niego taki turniej byłby pożytecznym przetarciem przed sezonem ligowym w Serie A. W gronie 25 nazwisk próżno szukać odstrzelonego w ostatniej chwili przed kwalifikacjami olimpijskimi Bartosza Bednorza, który potem w wypowiedziach medialnych nie ukrywał zdziwienia i sygnalizował, że może nie być zainteresowany grą w PŚ, woli bowiem szykować się do sezonu ligowego we Włoszech.

Wybrańcy Heynena na PŚ 2019: Mateusz Bieniek, Bartłomiej Bołądź, Fabian Drzyzga, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Marcin Janusz, Łukasz Kaczmarek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Marcin Komenda, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Bartosz Kwolek, Wilfredo Leon, Bartłomiej Lemański, Grzegorz Łomacz, Piotr Łukasik, Maciej Muzaj, Jakub Popiwczak, Michał Szalacha, Artur Szalpuk, Rafał Szymura, Aleksander Śliwka, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski.

Terminarz meczów Polaków w Pucharze Świata 2019:

1 października (wtorek), godz. 7:00 czasu polskiego Polska - Tunezja

2 października (środa), godz. 11:20 Polska - Japonia

4 października (piątek), godz. 7:00 Polska - USA

5 października (sobota), godz. 4:30 Polska - Argentyna

6 października (niedziela), godz. 4:30 Polska - Włochy

9 października (środa), godz. 7:00 Polska - Rosja

10 października (czwartek), godz. 4:30 Polska - Egipt

11 października (piątek), godz. 4:30 Polska - Australia

13 października (niedziela), godz. 7:00 Polska - Brazylia

14 października (poniedziałek), godz. 4:30 Polska - Kanada

15 października (wtorek), 4:30 Polska – Iran

Najnowsze