Siatkówka, siatkarze, kadra, reprezentacja, Nikola Grbić, trener

i

Autor: FIVB Trener Nikola Grbić z podopiecznymi

Burza po skandalu z polskimi siatkarzami. Legenda kadry grzmi i nie zostawia suchej nitki na organizatorach

2022-06-28 14:21

Reprezentanci Polski w dobrych humorach wrócili po drugim turnieju w ramach Ligi Narodów. Biało-czerwoni podczas imprezy w Sofii wygrali cztery spotkania i zapewnili sobie udział w fazie finałowej zawodów. Nie brakowało jednak kontrowersji związanych z pobytem Polaków w Bułgarii. Organizatorzy mocno zawiedli. Dość stanowczo w tej kwestii wypowiedział się były reprezentant Polski, Łukasz Kadziewicz.

Brazylia, Kanada, Australia oraz Stany Zjednoczone - te ekipy ograli mistrzowie świata na drugim turnieju Ligi Narodów. Biało-czerwoni są już pewni, że zagrają na imprezie finałowej w Bolonii i staną przed szansą wygrania w tych rozgrywkach. Wciąż jednak mają jeszcze jeden turniej do rozegrania, który za dwa tygodnie odbędzie się w Gdańsku.

Wielkie kłopoty polskich siatkarzy na zakończenie zmagań w Bułgarii! To znowu się stało, okropny pech

Kadziewicz grzmi po skandalu w Bułgarii. Nie zostawił suchej nitki

I na pewno organizacja tych zawodów będzie zdecydowanie lepsza, niż miało to miejsce w Bułgarii. W ubiegłym tygodniu wyszło na jaw, że warunki w hotelu, w którym byli zameldowani Polacy, były dalekie od ideału. Jak się okazało, zawodnicy sami musieli zadbać o... papier toaletowy, bo obsługa hotelowa zawodziła na całej linii.

Nikola Grbić przerwał wywiad siatkarza w TVP. Z jego ust padło ostrzeżenie, reakcja nie mogła być inna

W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" do całej sprawy odniósł się wicemistrz świata z 2006 roku, Łukasz Kadziewicz. Były siatkarz znany jest z ciętego języka i tym razem również nie patyczkował się w swojej ocenie. Kadziewicz zauważył, że zmiany wprowadzone przed tegoroczną edycją Ligi Narodów doprowadza do dziwnych sytuacji.

QUIZ. Rozpoznasz polskie gwiazdy sportu bez twarzy?

Pytanie 1 z 10
Kim jest ten sportowiec?
QUIZ: Kim jest ten sportowiec?

Kadziewicz ostro o sytuacji z polskimi siatkarzami

- Większość zmian, które są widoczne w tych rozgrywkach, doprowadza do kuriozalnych sytuacji. Jeszcze chwila a osamotniony trener od sztabu szkoleniowego i zawodników rezerwowych będzie oddzielony pleksi - powiedział Kadziewicz. - Nie róbmy cyrku z poważnej imprezy, a skoncentrujmy się na tym, żeby zawodnicy mieli stworzone optymalne warunki do pracy. Niepoważne jest podejście gospodarzy do kwestii hotelowo-mieszkaniowych - dodał były reprezentant Polski.

Kadziewicz odniósł się także do przeładowanego kalendarza siatkarskiego. - Nie ma sensu pomstować na FIVB, która nie widzi problemu w bezsensownie długim i napiętym siatkarskim terminarzu. Na szczęście największe gwiazdy światowej siatkówki zaczynają jasno komunikować swoje stanowisko - uważa Kadziewicz.

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze