Trener Daniel Castellani

i

Autor: Indykpol AZS Olsztyn Argentyński trener Daniel Castellani zostaje w Indykpolu AZS Olsztyn.

Nowa umowa

Były selekcjoner reprezentacji Polski znalazł nową pracę. Zaskoczył wszystkich, podpisał umowę na wiele lat

2023-01-15 7:55

Były selekcjoner repreezntacji Polski w siatkówce znalazł nową pracę. Daniel Castellani podpisał wieloletnią umowę, czym zaskoczył wiele osób. Sześcioletni kontrakt z reprezentacją Argentyny w siatkówce kobiet to jego nowy projekt. - Jesstem szczęśliwy i dumy - powiedział Daniel Castellani.

Były trener reprezentacji polski siatkarzy i kilku zespołów klubowych Daniel Castellani poprowadzi kadrę siatkarek Argentyny. 61-letni Argentyńczyk podpisał sześcioletni kontrakt i po raz pierwszy w karierze prowadzić będzie drużynę kobiet.

Zuzanna Górecka rozgrzewa urodą! Najseksowniejsza polska siatkarka jest marzeniem mężczyzn, co za zdjęcia!

Nowa praca byłego selekcjonera. Daniel Castellani ma nową pracę!

Pierwszym sprawdzianem Castellaniego, który na co dzień pracuje w męskim klubie Fenerbahce Stambuł, w nowej roli będą Igrzyska Panamerykańskie. Zawody odbędą się w stolicy Chile - Santiago w październiku. - Jestem naprawdę szczęśliwy i dumny. Prowadzenie zespołu "Las Panteras" to dla mnie coś unikatowego i jednocześnie ogromne wyzwanie - powiedział Castellani cytowany na stronie insidethegames.biz.

61-latek będzie także pełnił funkcję trenera-koordynatora kadr młodzieżowych Argentyny.

Ukochana polskiego siatkarza zniewala urodą. Pikantne zdjęcia rozgrzewają do czerwoności, tak wygląda dziewczyna Bednorza

Kim jest Daniel Castellani?

W Polsce pracował od 2006 r., prowadząc do sukcesów na krajowych i zagranicznych parkietach Skrę Bełchatów przez trzy lata, a następnie reprezentację. Biało-czerwoni zdobyli pod jego wodzą mistrzostwo Europy w 2009 roku, choć w zespole nie było kontuzjowanych gwiazd: Sebastiana Świderskiego, Mariusza Wlazłego i Michała Winiarskiego. Był to pierwszy medal Polaków po 26 latach (srebro 1983).

W latach 2012-13 prowadził zespół ZAKSY Kędzierzyn Koźle, a ostatnio w polskiej lidze Indykpolu AZS Olsztyn (2020-2021). W maju 2021, mimo ważnej umowy, poprosił klub o rozwiązanie kontraktu ze względu na otrzymanie intratnej propozycji. Klub z Olsztyna zgodził się, a Argentyńczyk przeniósł się do Fenerbahce, gdzie pracuje do dziś.

QUIZ: Czy rozpoznasz gwiazdy światowego tenisa? Nie znać ich to wstyd dla kibica! Sprawdź się

Pytanie 1 z 14
Kim jest ta tenisistka?
Iga Świątek
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze